Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám kiszűrni a...

Debi34_a kérdése:

Hogyan tudnám kiszűrni a reklámokat a Chrome böngészőben?

Figyelt kérdés

2017. márc. 5. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
2017. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem jó, van jobb és újabb: UBlock a neve, letöltheted a webáruházból.
2017. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg, az UBlock, hiszen én is azt használom, csak megszokásból linkeltem az Adblock-ot. Gyorsabban töltenek be az UBlock alatt az oldalak, szóval én is helyesbítek, és köszönöm.
2017. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Letöltöttem,s kétpercen belül a menüsorban levő ikon hatványában már is látok egy 8-as számot . Mit jelent ez és hogyan tudom törölni ezt a számot ?

2017. márc. 6. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:
A blokkolt elemek számát mutatja, nem lehet törölni, csak jelzi. Ha ballal rákattintasz, akkor lenyílik egy ablak és láthatod.
2017. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: uBlock Origin. És faszán lehet beállítani, nekem nemcsak a hirdetést fogja hanem a vírus oldalakat is, meg az ilyen "Fészbuk lájk" gombokat. Pl. itt a gyakorin is 3 cuccot már megfogott.
2017. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod !
2017. márc. 15. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:
[link] - ezt szedd le. A sima Ublock-ot mintha már nem frissítenék (2019 dec. 18.-án volt frissítve utoljára), a Firefox-on pedig nincs is fent, csak a Ublock Origin (amit viszont 10 napja frissítettek). Szóval ja, Ublock Origin-t töltsed le.
2020. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akarom mondani vigyázz, még ha akarod se a sima Ublock-ot szedd le. Rövid sztori: Raymond Hill hozta létre ezt a kiegészítőt, amit aztán mondhatni "átadott" egy Chris Aljoudi nevű tagnak (a github repository-t átküldte), de aztán nem sokra rá vissza is vette (forkolta az átadott repository-t) és tovább folytatta a fejlesztést. Megkülönböztetésképp Ublock Origin-nek nevezte el a kiegészítőt, szóval tulajdonképpen a Ublock Origin az eredeti Ublock adblocker, a másik az mondhatni másolat. Ennek a másolatnak (mármint a Ublock-nak) a fejlesztése leállt 2015 augusztusában már, de azért még kapott olykor-olykor frissítéseket 2017-ig. 2019-ben az Adblock megkaparintotta ezt a másolatot és újra elkezdték fejleszteni (felteszem nem nagy sikerrel, ha 19 dec. 18.-a óta nem kapott frissítést).

Ebben az egész sztoriban az a lényeg, hogy a Ublock Origin az az eredeti kiegészítő, ami független, míg a sima Ublock az az Adblock kezei közé került, amivel tán nem lenne gond, csak az Adblock-ban bizonyos "nem zavaró" hirdetések szándékosan engedélyezve vannak (gondolom külön díj fejében az adott hirdetés tulajdonosa részéről) és hát na. Mindenki tudja, hogy mire képes az Adblock Plus, mit jelent számukra a "nem zavaró" hirdetés.

Lerövidítve, a Ublock Origin 100x hatékonyabb. A sima Ublock Adblock-szintű hatékonysággal bír.


Források:

[link] - az eredeti fejlesztő github repo-ja.

[link] /wiki/uBlock-Origin-is-completely-unrelated-to-the-web-site-ublock.org - egy rövid leírás a sima Ublock-ról, és az ahhoz tartozó ublock.org webhelyről.

[link] - wiki, a sztori részletesebben.

2020. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!