Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan kivitelezik a híres...

Hogyan kivitelezik a híres SWAT-tréfát?

Figyelt kérdés

A kérdés arra a viszonylag népszerű tréfára irányul, amikor a streamelőt megviccelik a nézői kiderítvén a pontos lakcímét. Ezután tesznek egy nyomósabb bejelentést a rendőrségen (bomba, gyilkossági fenyegetés stb.) és megtörténik a vicc lényege: a streamelő élő adásban látható, amint a rendőrség behatol a házába és általában őt is letartóztatják.


A kérdésem lényege: ennyire könnyű kideríteni valakinek a fizikai címét az IP alapján? Vagy máshogy csinálják?



2017. máj. 2. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy az IP alapján derítik fel a címét? Lehet az ismerősei tudják, esetleg ő maga adja ki mert népszerű ember akinek ajándékokat is küldenek és a saját címére kapja.

Sokszor a legtriviálisabb út a jó megoldás, nem pedig a sci-fi a kémkedős-hackeres elképzelés alapján.

2017. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Mert te látod a streamelők ip címét? Nehezen hihető.
2017. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Persze, én is arra gondoltam, hogy rájönnek máshonnan. Az ismerősök általi elkövetés volt a legkézenfekvőbb nekem is. Viszont nemrég mondta nekem valaki, hogy márpedig igenis IP alapján (is) megcsinálják, ha akarják.


Én nem értek annyira hozzá, ezért kérdeztem.

2017. máj. 2. 17:40
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor azt a valakit kérdezd meg, hogy az ip-t hogyan derítik ki! Hátha megint füllent egy nagyot, és mi itt röhöghetünk rajta, ha leírod ide.
2017. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz, de hasonló: https://www.youtube.com/watch?v=nUnglD5-h9A


Ő mondjuk hogy csinálja egész pontosan? (Pl.: 1:10 vagy 2:55 körül.)

2017. máj. 2. 17:55
 6/15 anonim ***** válasza:

Gyaníthatólag maga a "streamelő" árul el magáról információkat, hagy digitális lábnyomot maga után (Facebookon, fórumokon , stb...); vagy adathalász oldalra kattint/trójait, kémprogramot tölt le.


Csak IP-címből átlagember maximum a várost tudja beazonosítani - gyakran azt se pontosan.


Hogy egy szimpla IP-címből pontosan meg lehessen állapítani a delikvens nevét/címét, ahhoz az Internet-szolgáltató közreműködése kell - de ilyesmi információkat csak a hatóságoknak adhat ki.

2017. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Éééés a #5-ös hozzászólásban idézett videónál bejött: Facebookról szedi az információkat (maximum a várost IP-címből):

[link]


Tegyük hozzá: VirtuallyVain egyrészt idősebb (ez által tapasztaltabb és intellektuálisan fejlettebb) mint a "megijesztettek" többsége, másrészt a mély hangja és az afrikai "akcentusa" csak ráerősít az afrikai drogbáró "imidzsre".

2017. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi szépen, ez egy érdekes cikk volt.

Kíváncsi vagyok, velem is tudna-e kezdeni valamit. Az olyan kiskölykök viszont, akiknek tényleg egy csomó személyes adat kint van a profilukon (név, lakhely, sokszor még saját selfie profilképnek meg összelinkelt Facebook account) azok nem értem, mire fel csodálkoznak, ha ily módon megviccelik őket :D

2017. máj. 2. 19:35
 9/15 anonim ***** válasza:
Bejelentés tett az illető hogy épp most lőtt le pár embert ki ő és hol van.Ha arra gondolsz amikor a srác mögött megjelentek a kommandósok játék közben az valahogy így történt.Az internethez meg ennek semmi köze.
2017. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez tiszta sor, hogy így történt, le is írtam a leírásban, ha megfigyeled. A kérdésem nem erre irányult, hanem arra, hogy konkrétan hogyan derítik ki a pontos tartózkodási helyét a streamernek.
2017. máj. 7. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!