Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a különbség a vírusok és a...

Mi a különbség a vírusok és a malware (rosszindulatú programok) között?

Figyelt kérdés

A vírusok mit csinálnak? Én úgy tudom, hogy kárt akarnak tenni a rendszerben, például lelassítják a számítógép működését.

A malware az mi? Hallottam róla, és lefordítottam ezt a kifejezést egy angol-magyar fordítóval. A malware jelentése rosszindulatú program. A malware akkor kémprogram valójában? Vagy mit kell érteni az alatt, hogy rosszindulatú program?

Vagy esetleg a malware ugyanolyan, mint a sima vírusok Köszönöm ha valaki válaszol ezekre a kérdésekre.


2017. máj. 9. 06:18
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

a vírus magától terjed többnyire egy exploitot kihasználva, és a háttérben skubizik.

a malware-t meg te töltöd le általában egy programmal együtt, és nem csöndes, hanem reklámokkal bombáz.


Persze nem ilyen éles határ, van átjárás a kettő között, de alapvetően ezek a különbségek.

2017. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A malware, ahogy a fordításban is olvastad egy rosszindulatú program. Több dolgot csinálhat:

- reklámokat tehet a gépedre

- jelentheti valakinek, hogy milyen billentyűket nyomsz le, ezzel jelszavaidat lophatják el

- vírusokat hordozhat magával, amiket a gépedre tesz

- cs:go, vagy bármilyen online játék hack-ek, amik nyilván nem működnek, de amint beírtad a felhasználóneved/jelszavad el is lopták az accountodat


A vírus fertőz és terjed, mint a biológiai vírus. Nagyon sokszor malware hordozza, vagy játék crack. Meglévő állományokba építi be magát, ahonnan tovább terjed, így ha egy vírusos gépről másolsz át egy ilyen fájlt a te gépedre, akkor onnan tovább tud terjedni nálad is.


A legártalmatlanabb vírus nem csinál semmit, csak a terjeszkedésével lassítja a géped, foglalja a helyed az adattárolódról. Rosszindulatúbb vírusok tönkretehetnek fontos fájlokat, adatokat küldhetnek a gépedről másnak, hardveresen tehetik tönkre a géped (pl túlpörgetik egy alkatrészt).


Szerencsére már az operációs rendszerek biztonságosabbak, mint a Win95-XP korszakban, nem annyira egyszerű kijátszani egy vírusnak őket, ezért sokkal jellemzőbbek manapság a malware-ek, mint a vírusok. Ennek ellenére bizonyos tört windowsokban sokkal könnyebben terjedhetnek, attól függ, hogy mennyire piszkáltak bele azok, akik feltörték.

2017. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A malware (mal = rossz) rosszindilatú program, tehát gyűjtőnév.

A malware-ekbe bele tartoznak a vírusok, trójaik, spyware-ek (kémprogram), adware-ek (hirdetésekre kihegyezve), ransomware-ek (zsarolóvírus, ami titkosítja a file-jaidat), meg ki tudja milyen kategóriáik vannak még. :(

Legalábbis én így tudom.

2017. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2017. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!