Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez meg hogy történhet meg?...

Ez meg hogy történhet meg? Másnak is volt ilyen abszurd tapasztalata?

Figyelt kérdés

A network.hu oldalon megtaláltam a profilom, amit BIZTOSAN nem én regisztráltam be. Profilképem nem volt fent, csak a nevem, helyesen leírva; városom; életkorom; pontos születési dátumom.

Gondoltam valaki létrehozott egy profilt a nevemben, mert lenne rá tippem ki. Viszont csak úgy kipróbáltam az e-mail címemmel a belépést. 2-3 jelszót próbáltam hozzá, amiket valaha használtam. Az egyikkel be tudtam lépni, ami a születési dátumom volt. Azt meg ezer éve használtam csak jelszónak, de biztos vagyok benne, hogy nem adtam ki sosem.

Hogy lehet ez? Ha valaki profilt hozott létre, hogy tudta megcsinálni a saját e-mailemmel, és pont azt a jelszót adni, amit kitalálok? Vagy az oldal adatokat lop valahonnan?


2017. máj. 31. 12:37
 1/5 A kérdező kommentje:
És még: a profillal semmi aktivitást nem végeztek. Se fórumban, se másokkal.
2017. máj. 31. 12:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg valami script generalt egy halom profilt, hogy ugy tunjon, hogy hasznaljak az oldalt.


A jelszora pedig a szuletesi datum egy eleg "bena" es altalanos megoldas. Mivel azt az adatot mar tudta valoszinuleg a script, egyszeruen veletlen folytan pont olyan jelszo lett, amit te is hasznaltal.

2017. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy béna jelszónak, de valami ősrégi számítógépes játékban használtam anno, ahhoz meg mindegy volt, csak jegyezzem meg könnyen.
2017. máj. 31. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamelyik aloldalán regisztráltál pár éve.
2017. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az is kizárt. Nem regisztráltam ilyen oldalakra sosem..
2017. máj. 31. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!