Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tényleg fertőzött (volt) a...

Tényleg fertőzött (volt) a routerem? Lehet hinni az Avastnak? Részletek lent:

Figyelt kérdés
Újratelepítettem a gépem, mert egy ideje furán működött, és tényleg volt, hogy a net is elszállt a router miatt, mert a routeren (ami modem is egyben) nagyon furán villogtak a lámpácskák. Viszont volt, hogy a szolgáltató nem vette fel a telefont, mert annyira túlterhelt volt a vonal, szóval nyilván nem nálunk volt a gond. Viszont újratelepítés és a router gyári beállításokra való visszaállítása után lefuttattam az Avast okos vizsgálatát, és azt írta fertőzött a routerem, és veszélyes DNS kiszolgálóra kapcsolódik. Ezután átállítottam a DNS kiszolgálókat a Google címére (4 db 8-as, meg 8.8.4.4), és azóta nem jelez hibát az Avast. Lehet hinni az Avastnak? És ha tényleg fertőzött volt, akkor van még vele más tennivalóm, vagy ennyi elég?

2017. jún. 19. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Inkább csak túltolta az Avast. De ezt így közel nulla információból senki nem tudja neked biztosan megmondani.
2017. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hominida ***** válasza:
72%

A leírásod alapján itt nem annyira vírusról van szó, mint inkább egy gyárilag sáros routerről vagy valamilyen külső beavatkozásról. A veszélyes DNS csak annyit csinált, hogy veszélyes oldalakra irányított titokban, ami most megszűnt.


Néhány naponként lépj be a router felületére, és ellenőrizd a DNS címet. Ha ismét megváltozna, az jele volna valami behatolásnak.


Ha teljes resetet csinálsz a routerben, utána megnézheted, hogy a gyanús DNS-címek gyárilag voltak-e benne.


Természetesen új jelszavak, új címtartomány, ellenőrzött MAC-címek kellenek.


Viszont ennek az átirányítgatásnak lehet olyan következménye, hogy a gépeden most valamilyen más kártevő lapul. Szóval a lék be lett tömve, de a géped lehet már fertőzött. (És lehet, hogy már kényes adatok is kiszivárogtak róla, aminek nincs nyoma.) Alapos átvizsgálás kell, minden fájlt, minden tömörítvényt, kódemulálással, magas heurisztikus érzékenységgel, tart, ameddig tart.

2017. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de teljes resetet hogy csináljak a routerban? A gyári beállítosokra való visszaállítás az nem az? A jelszavakat lecseréltem, de nem tudom mi az az új címtartomány és ellenőrzött MAC címek. A gépemet is újratelepítettem, szóval nem hiszem, hogy baja lenne, vagy lehet túlélte az újratelepítést a vírus? Újraformáztam, újrapartícionáltam a winchestert is. És mi az a kódemulálás? Malwarebites-Anti Malwarem van és Avastom. Mi kell még?
2017. jún. 19. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Szinte biztosra veszem, hogy az Avast egyszerűen a szolgáltató DNS szervereire hisztizett be.

Használd a Google szervereit és ne aggódj.


Ha azóta még újra is telepítettél, valószínűleg minden rendben van.

(Igen, tudom vannak extrém esetek, de ne essünk túlzásokba.)

2017. jún. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hominida ***** válasza:

De, igen, a kettő ugyanaz. De ha bejelez rá az Avast, akkor érdemes lehet újra megcsinálni, hogy kiderítsd, a gyári beállítás-e a gyanúsított, vagy valami mindig átírja.


A kódemulálást az Avast beállításai között fogod megtalálni, ott, ahol a vizsgálatok mélységét, erősségét lehet hangolni.

2017. jún. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon úgy tűnik valaki tényleg kipécézett engem és ahogy az egyik válaszoló írta, ez már egy extrém eset, mert már másodszorra telepítem újra a gépem, és az az érzésem harmadszorra is meghackelte valaki. Vasárnap telepítettem újra a windowst, és hétfőn skype-oltam valakivel, majd lefagyott a skype, és kedden mondta, hogy neki is újra kellett raknia az egész gépét, mert az én skype-om miatt az ő gépe is megfertőződött. Mit tegyek? Most feltelepítettem a Comodo tűzfalat, de nem tudom mennyire bízhatok meg benne, mert a Comodo GeekBuddy-ját a Malwarebytes Anti-Malware meg vírusnak érzékelte és nem engedte telepíteni. :(
2017. jún. 21. 18:00
 7/7 Hominida ***** válasza:

Azzal csak jól jártál, hogy a GeekBuddyt nem sikerült telepítened. Felkeltetted az érdeklődésem az Anti-Malware iránt, ezek szerint egész ügyes. A GeekBuddy és a hasonló "extrák" telepítésével lelkes porszívóügynököket építünk a rendszerünkbe, jó mélyen, akik aztán mindig megtalálnak bennünket célzott ajánlataikkal.


Jó esetben. Mert a rosszabb eset a Google módszere, ahol mindenféle elmesélni nem kívánt adat megy ki a gépről. Például egy rokonomról kiderült, hogy rákos, én a Google-lal rákerestem néhány ide tartozó fogalomra, majd két nap múlva kaptam egy e-mailt egy soha semmilyen oldalon meg nem adott címemre valami rákellenes szerről.


Sajnos egyáltalán nem nehéz a böngészőket adat kiáramoltatására felhasználni, a programok bevitele pedig megszokott része a mindennapoknak. Épp ezért amíg nem építettél fel szilárdnak remélhető védelmet, semmiképp ne kapcsolódj hálózatra. Aztán csinálj egy gondos rendszermentést (pl. Easy Image), és csak utána kezdj a hálózati beállításokkal és frissítésekkel bíbelődni.

2017. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!