Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tapasztaltatok már ilyet...

Tapasztaltatok már ilyet Windows 10 esetén (semmilyen program nem telepíthető, rendszergazdai jogosultság nem állítható. )?

Figyelt kérdés

Valamit letölthettem (pl. rosetta stonnal... vagy valami mással)


Egyszer csak észrevettem, hogy a Windows Defender ki van kapcsolva. Vissza akartam kapcsolni, mire kiírta "Az alkalmazás ki van kapcsolva a csoportházirendben. Az alkalmazás engedélyezéséhez kérje meg a rendszergazdákat, hogy engedélyezzék az alkalmazást a csoportházirendben."

Ezzel csak az a problémám, hogy a gépet egyedül én használom és már az elejétől kezdve én vagyok a rendszergazda.... Emellett megkerestem a lehetséges beállításokat, a rendszerben és csoportházirend beállításokat nem találtam, mintha nem is lenne ilyen a Windows 10-ben.


2. Probléma, hogy arra gondoltam, hogy egy másik vírusírtóval próbálkozom, de bármilyen vírusírtót akarok telepíteni (online vírusscannerek esetén is), minden esetben kiírja és mindig ugyanezt: Ez a gyártó blokkolva van, így szoftverei nem futtathatók az Ön számítógépén... A szoftver futtatásához fel kell oldania a gyártó blokkolását. Ezt persze semmiképpen sem lehet feloldani. (Minden gyártóra ezt írja /Avast, AVG, Panda/, valamiféle tanusítvány-probléma van... mondván: A gyártó időközben visszavonta a tanusítvány aláírását.


Szerintetek miért van ez és mi lehet a megoldás?


2017. júl. 2. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
2017. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek az utasításait kövesd: [link]


Részeletesebb válasz, ha esetleg gondokba ütköznél:

Malwarebytes elindul? Esetleg HitmanPro elindul? Elméletileg ha parancssorból indítod el a telepítőt, akkor nem foglalkozik a tiltással. Ezt így kell: Jobb klikk a Start menü gombra, menj rá hogy Parancssor (rendszergazdai). Ide ha beírod a program teljes elérési útját, és nyomsz entert, elindul a program. Ezt úgy tudod megtenni, hogy jobbklikkelsz a programra miközben nyomod a shiftet, így lesz egy olyan lehetőség hogy "Másolás elérési útként". Na arra rámész, kimásolódik, csak be kell illeszteni parancssorba, úgy, hogy a parancssori ablakba jobbklikkelsz.


Persze elég valószínű, már csak a Defender letiltódása miatt is, hogy valami kártevő van a háttérben, amit teljesen ki kell pucolni. Ha már ilyen komolyabb kártevőkkel van dolgunk, az a legegyszerűbb és legbiztosabb, ha újratelepítjük a rendszert, és semmilyen programfájlt nem másolunk át a régi rendszerről.

2017. júl. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 AntZ ***** válasza:

Sima parancssorba másold be:

runas /netonly /user:ack-pc\ack cmd

Ekkor kapnod kell egy emelt szintű parancssort, abba másold be:

net user administrator /active:yes

Így tudod a rendszergazdai jogosultságot visszaszerezni.

Ha a géped ezek után sem tekint rendszergazdának, akkor csak az újratelepítés fog segíteni.

2017. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!