Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tömeges biztonsági mentés?

Tömeges biztonsági mentés?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk van hálózatba kötve (telephelyen elszórva) 100 gép, amiről napi szinten nagy méretű adatmentést kell készíteni bizonyos mappákról, milyen módon oldanátok meg windowsos környezetben?


Több verzióban gondolkodtam már, nyilván pár gép esetén a bruteforce a legegyértelműbb: egyesével végigjárom mind a 100 gépet, és talán végzek vele, mire kezdenem kéne újra elölről <- humor helye


Gondoltam arra is, hogy megosztom magammal a szükséges mappá(ka)t, és az én gépemen keresztül lementem. Bár ez se kevésbé érvágás, mint a bruteforce.


Harmadik fél felhő tárhelyét nem feltétlen akarnám használni, de mondjuk egy ilyen megoldás nem volna hülyeség: ha az általam kiválasztott mappák módosítás esetén egy központi szervergéppel automatikusan szinkronizálódnánk (bár kivitelezni nem tudom hogy kell, de ez legyen a legkevesebb; ha jó irányban agyalok, utánajárok).


Amennyiben valaki jártasabb a témában, szívesen venném a tanácsait.


Köszönöm!



2017. júl. 26. 18:49
 1/3 anonim válasza:

Egy telephelyről van szó? Gigabites hálóval?

Ilyen esetben a legjobb megoldás a fájlszerver, és a kedves munkatársak lesznek szívesek a hivatalos anyagaikat a szerveren tárolni - arról meg annyi és olyan mentést készítesz, amennyit akarsz. És hát a szervernek valamilyen redundáns tárolója van...


Nálunk a cégnél ez az előírás; 150-200 gép van, van minden usernek saját privát mappája, a szervezeti egységeknek meg megfelelő hierarchiával és jogosultsági rendszerrel testre szabott mappája. Ezt naponta - éjszakánként - mentjük egy gépre, amin 5db 2TByte-os vinyó van - H,K,SZ,CS,P, és hetente egyszer, hétfőnként szalagra írjuk.


Kliens oldalról mentegetni - szerintem reménytelen dolog.


Azt nem írod, a windows környezet micsoda - csak kliensek, vagy domain, szerverekkel. De workgroupos környezetben is megoldható.


A külső felhőt én sem szeretem, nem bízom senkiben sem. Se abban, hogy az anyagok megmaradnak, abban meg pláne, hogy illetéktelenek nem férnek hozzá...

2017. júl. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Sima kliensgépekről van szó, és a fő problémát (még pluszban) az is okozza, hogy a dolgozóknak a gépe gyakorlatilag úgy néz ki, hogy tele van cuccokkal a "Dokumentumok", és a C gyökér is (...agyameldobomtéma...) + outlook pst, mert "ők csak ahhoz értenek". Mondhatok én bármit...


De valószínű reform lesz, és nem érdekelnek, mindenkinek személyes hálózati mappa, és abba dolgoznak, a többit meg tanulják meg kezelni; csókolom.

2017. júl. 30. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Pl. Crashplan helyi NAS-ra (vagy valamire). Ez a része ingyen van.
2017. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!