Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha találok egy algoritmust,...

Ha találok egy algoritmust, amivel a jelenleg ismert leghatékonyabb módszernél gyorsabban vissza lehet fejteni egy RSA-kulcsot, szerintetek pénzzé tudnám tenni ezt az információt?

Figyelt kérdés

<DISCLAIMER>

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ennek mennyire kicsi a valószínűsége, de ettől még a kérdésem megválaszolható, úgyhogy legyetek szívesek, és arra válaszoljatok! köszi:)

</DISCLAIMER>



Nyilván vannak rosszindulatú emberek, akiknek ez sok pénzt megér, de ugye mi itt mind jó emberek vagyunk, úgyhogy ilyesmi szóba sem jöhet.:) Abban viszont nem vagyok biztos, hogy egy IT biztonsági cég tudna bármit is kezdeni azzal az infóval, hogy egy titkosítási eljárás, aminek nincs igazán alternatívája, nem is olyan biztonságos, mint azt előzőleg hitték.



2017. aug. 4. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Az összes biztonsági céget tudnád ezzel csődbe taszítani. Nem tudom mit szeretnél ezzel.
2017. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
A kérdés elméleti, amennyire az örök élet felfedezése. Persze valamikor valaki ezt is megoldja de az nem nost és nem ő lesz...
2017. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Annyira kicsi a valószínűsége, hogy matematikailag nulla.
2017. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kértem, hogy a kérdésre válaszoljatok. Ha nincs tippetek sem, nem kell válaszolni!


Olyanról még nem hallottam, hogy attól megy csődbe egy cég, hogy új információhoz jut. Annyira nem vagyok hülye, hogy publikáljak bármi ilyesmit, mert azzal magamnak éppúgy ártanék, mint másoknak.


Továbbra is szeretném kihangsúlyozni, hogy ez tényleg csak egy elméleti kérdés, tehát a kiindulási pont az lenne, hogy nekem megvan ez az információ. (igen, a valóságban soha nem lesz meg, de ettől még nem kéne leugatni, köszi!)

2017. aug. 4. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha publikálnád, több rangos matematikai díjat kapnál meg nem kevés zsozsóval. Ugyanis matematikailag van bizonyítva, hogy a bruteforce-nál nincs jobb módszer. Ez olyan, minthogy 2 pont között a legrövidebb távolság az egyenes. Elméletileg sem tudsz rövidebb utat kijelölni, itt meg elméletileg nem tudod megkerülni a mögötte levő matematikát.


De ha mégis sikerülne, neved örökké fennmaradna a nagy matematikusok között, mint Bólyai vagy Lovász László. Szóval a publikálással nem csak pénz és hírnév jönne a házadhoz, hanem alapjaiban bővítenéd ki a jelenleg ismert matematikát.

2017. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam, hogy leálljak-e tisztázni a félreértéseket és a tévesen levont következtetéseidet, vagy hagyjam az egészet a francba, mert az élet már megadta a választ a kérdésemre, és az utóbbi mellett döntöttem. Inkább megtartom a tudást magamnak, ti meg úgyis azt fogjátok hinni, hogy valami félkegyelművel beszéltetek, és ezen az sem fog változtatni semmit, hogy ezt ide leírtam.:D
2017. aug. 5. 01:52
 7/10 anonim ***** válasza:

#5


A p = np vagy p != np nincsenek még bizonyítva tehát nem mondhatod hogy az pontosan olyan mint hogy 2 pont között a legrövidebb út az egyenes

2017. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: ha a kérdező bármelyiket bizonyítja, már azzal kivívja ezeket az elismeréseket. Szóval drukkoljunk neki, öregbítse hazánk matematikai hírnevét! Én vele vagyok, hajrá!
2017. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ELMÉLETILEG igen, leginkább azzal, ha rosszindulatú célra adod el, egy IT biztonsági cég ezt az infót gyorsan közkincsé tenné, hosszú távon nem lenne előnye belőle, csak a hírnév, ahogy neked is. Az is pénzzé tehető.

Csak ne olyan idióta módon csináld, mint a bkvs hekker, hogy rögtön az index.hu-nak írsz 😃

2017. aug. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! Azoknak is, akiknek nem tetszik, hogy ilyen élénk a fantáziám. :D
2017. aug. 18. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!