Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ntvdm. Exe services. Exe....

Ntvdm. Exe services. Exe. Ezek mik? Mit kell csinálni velük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Miközben keresgélek ez ügyben a neten felvetem itt is a kérdést.

Egy fájl letöltése után beriasztott az avast, hogy virusos, mondtam neki , hogy törölje, ám azt irta, ki hogy nem tudja feldolgozni, de azonnal beriasztott, hogy virusos, és kérdezte akarom-e törölni...ez ment egy darabig, mig felafdatkezelővel, meg egyéb dolgokkal nagy nehezen sikerült törölni is meg a riasztás is elmult.

Következő restartnál miután felállt a rendszer egy fekete ablak fogadott C:\services.exe fejléccel. Bezártam, ment tovább minden. Következő restartnál néztem a folyamatokat is és láttam, hogy induláskor egy számomra uj dolog fogja nagyon a CPU-t ntvdm.exe. 100-90%on pörgeti az elején a gépet, aztán szép lassan lemegy 60%-ra. De több perc után is ennyi. Ment már 3 virusirtás meg minden, de ezek megmaradtak.

a services.exe minden inditánál jelen van mostmár. Ha bezárom az ntvdm.exe-t akkor pedig szépen lemegy alap járatra a CPU.

Tud valaki vmit ezekről, hogyan távolitható el vagy marad az xp ujratelepités?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. máj. 24. 21:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Elvileg itt egy megoldás rá

(örjitő, hogy egy jó ideje keresem és azután találom meg hogy kiirom a kérdést, ráadásul még magyarul is. No de legalább meglesz.)


Itt a link:

[link]

(Lejjebb van a services.exe-ről szó)


az ntdvm.exe még azért mindig kérdéses számomra...hátha együtt vana kettő. Meglátjuk...

2010. máj. 24. 22:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ntvdm.exe egy virtuális DOS gép. Valószínűleg eddig nem tűnt fel, de van olyan progid telepítve ami olyan alrendszert használ, amit nem támogat az operációs rendszered. Ha ezt törlöd, akkor kiderül hogy melyik progid használja, mert az összeomlik.


A services.exe ha a C:\Windows\System32 helyről fut, akkor az rendszerszolgáltatás. Ha nem onnen, akkor beszívtál egy kis trójait vagy egyebet. Azért nem találja a keresőprogid, mert ez már előtte betöltődik mielőtt elindul a védelem.


Ha vírus, javaslom az újratelepítést, és használj bootidejű védelemmel dolgozó programot. Pl. ESET Nod32

2010. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A bootidejű vírus írtást ajánlom Avast free tudja.Ha eztán nem indul a rendszer miután ki irtotta(sajnos jártam így) Windows javító telepítés vagy helyre állítás mentésről.
2010. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

18:44


Az AVAST hiába ad boot idejű védelmet, ha már fertőzött rendszerre teszed akkor nem ér semmit.

2010. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

éppen ezért is, meg azért is mivel egy(!) virusirtás nem 2 perc úgy döntöttem inkább ujrarakom az egészet. másfél óra alatt megvolt az egész...

aki mégis megpróbálná, annak a registryben kell turkálgatnia, csökkentett módban virusirtania meg ilyenek.

2010. máj. 26. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!