Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Wifi segítség, heeeelp meee?

Baltaarcúu kérdése:

Wifi segítség, heeeelp meee?

Figyelt kérdés

Egy panzióban próbáltam biztonságosan internetezni,úgy hogy mások ne lássák miket nézek a neten.Ez a hálózat egy d-link nevű routertől jött,jelszó nélkül.

Na most nyomkodtam össze vissza,talán otthoni csoportot is létre hoztam,generált egy jelszót,leírtam hál istennek,és azóta a laptopom a "főnök",át is nevezte a hálózatot d-linkről User-Laptop Networkre.Most így talán jó,mert csak jelszóval léphetnek fel a netre az én routeremről,gondolom akkor nem is láthatják a netem.

Hogy tudnám visszaállítani,ha elmegyek innen?



2017. szept. 4. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Először is. Az, hogy a panzió jelszó nélkül működtette a hálózatát egy elég buta húzás volt szerintem pont az ilyen esetek miatt. Legalább egy felületet hozhattak volna létre mint a nagyvárosokban ami van ingyen wifi, hogy amég a webes felületükön nem jelentkezel be addig nem használhatod a wifi-t. Másodszor is, töröld szépen az otthoni csoportot, állítsd vissza a hálózat nevét arra ami volt és töröld a jelszót is. Nem nehéz, ha be tudtad állítani visszafele is menni fog csak adott menüpontokban ellentétesen csinálj mindent a lehető legegyszerűbben fogalmazva. Egyébként mindent laptopról csináltál? Mert akkor feltételezem, hogy win7-ed van. Ez esetben vezérlőpult>>>Hálózati és megosztási központ>>>Jobb alsó sarokban a "Lásd még" fül alatt Otthoni csoport vagy középen az "Aktív hálózatok megtekintése" fül alatt az "Otthoni csoport:" utáni "Csatlakoztatva" kékkel kijelölt menüpontra rákattintva is el tudsz jutni az otthoni csoportba. Legegyszerűbb, ha beírod a start menü keresőjébe, hogy Otthoni csoport. Ott találsz egy "Kilépés az otthoni csoportból" menüpontot szintén kékkel kijelölve. Rányomsz, kész.
2017. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"van ingyen wifi, hogy amég a webes felületükön nem jelentkezel be addig nem használhatod a wifi-t"


Captive portal a neve es mondjuk wifi security szempontból semmi pluszt nem ad. :)

2017. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!