Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kamu Facebook alapján megtalal...

Kamu Facebook alapján megtalalhatnak?

Figyelt kérdés
Csináltam egy kamu Facebook-ot és ott visszaeltem egy csaj képével (feltettem a fotóját egy csoportba). Ő ezt megtalalta majd le is mentette print screennel. Az ál fiókot töröltem. Megtalalhatnak?
2017. okt. 8. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
IP cím felkutatásával igen. Ha belevonja a rendőrséget meg fognak találni.
2017. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg. Ha nyomozati szakaszba ér az ügy, simán visszakeresnek.

Gondolom nem vagy olyan penge, hogy többszörös VPN és

proxykon keresztül csináltad volna...

2017. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg. A facebook nagyon hatékony oldal hogyha azonosítani akarsz embereket (de csak azért, mert önként kiadunk magunkról minden alapvető infót + ehhez társul a tevékenységünk az oldalukon ami alapján azt is meg tudhatják milyen emberek vagyunk). Egyszerűen csak megnézik, melyik IP címről lett gyakrabban használva a fiók, melyik fiókot használják még onnan és utána esetleg össze hasonlíthatják a fiókok tevékenységnaplóit. Ha találnak összefüggést nagyjából meg tudják mondani, hogy kiről van szó szerintem olyan 80%-os pontossággal. Attól függ milyen tevékenységeid voltak a kamu fiókkal, milyen érdeklődési köreid vannak azon a fiókon azaz hogy miket lájkoltál, miket követtél stb... A közös pont, azaz ugyanaz az IP cím adott és a facebook még mindig rendelkezik a kamu fiók minden adatával :) Innentől, ha megtalálják a kamu és rendes fiókod között az átfedést akkor megvagy, pl ugyanazt az email címet használod mind2 fiók esetében vagy csak hasonlítanak, hasonló jelszó vagy esetleg ugyanaz és amiket még említettem a tevékenységnapló összevetése. Persze ha panasszal élt a sértett fél akkor is nem tudom hogyan menne mindazok után a dolog ha meg lennél találva.
2017. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Önmagában az IP cím csak egy kiindulási pontot ad, konkrét személyt ez esetben nem lehet megnevezni mivel, mint pl itthon nálam is többen használják rajtam kívül az internet kapcsolatot facebook-ozásra.
2017. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Allitsd at a wifi jelszot WEP-re vagy nyiltra,onnantol vedekezhetsz hogy barki hasznalhatta.

Amugy meg ha legkozelebb ilyet csinalsz,ennyi eszed legyen: facebookcorewwwi.onion

2017. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat kezdek fosni.... Milyen következményei lehetnek a dolognak?
2017. okt. 9. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert a facebook nem adja ki az ip címed a magyar rendőrségnek. Legalábbis nem ilyesmiért.
2017. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. okt. 9. 18:06
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Nem lesz belőle rendőrségi ügy. Ha a csaj facebook profilképét raktad ki a csoportban akkor nem kell aggódnod.

2. Mivel egy csoportba raktad fel a csaj képét, így ez nem nyilvános. Ez azt jelenti hogy megint nem követtél el semmi olyat ami törvénybe ütköző lenne. Tehát megint ne aggódj.

3. Szerinted a csaj-t ennyire érdekelni fogja, hogy rendőrséhez fordúl? XDXD A szülei is körbe röhögnék, adnának neki két pofon, hogy megtanulja hogy nem teszünk ki nyílvános fotót magunkról, ha nem viseljük a következményeit.

4. Ugyan ilyen nem lesz, de ha komoly rendőrségi ügy lenne belőle, akkor nagyon könnyen megtalálnának, mivel ilyen esetben a facebook is kiadja az ip címed. Ha használtál volna VPN-t, akkor is simán megtalálnának.

2017. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Annyit még elszeretnék mondani, hogy a fiókod ilyenkor nem törlődik. Egy facebook fiókot nem lehet törölni, csak véglegesen felfüggeszteni. Tehát ugyan már nem fogod tudni használni azt a facebookon, attól még a facebook szervereit rajta lesz a fiókod.


ja, és ha most "törölted" a facebook fiókot, akkor még 2hetet kell várni, mire teljesen felfüggesztik.

2017. okt. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!