Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Google-ról lementeni képeket...

Google-ról lementeni képeket biztonságos?

Figyelt kérdés

Ha pl. beírom hogy kutya a google-be, és a képeket amiket kiad azokat letöltöm, akkor abból nem lehet baj? Vagy jobb megoldásnak számít, ha csak kimásolom, és bemásolom pl. paint-be?


Lehet hülyeséget kérdezek, de hallottam pletykákat erről-arról.



2017. okt. 10. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt a képet kapod mindkét módszerrel. Egy kép nem lehet veszélyes, ha az tényleg kép (de ezt nyilván látod mert egy kép...).

Pletykát esetleg arról hallhatsz hogy képnek álcázott vírust terjesztenek, ahhoz kell egy alapvető felhasználói ismeret hogy tudd mi a különbség egy "valami.jpg" és egy "valami.jpg.exe" között. Mert a második formátuma megmutatja hogy az egy futtatható állomány, és nagy eséllyel egy vírus indítófájlja. A kép viszont csak egy kép.

2017. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Viszont azt nem értem, hogy akkor miért lehet dokumentumokba (pl. pdf-be) kártevőt rejteni? Az sem futtatható állomány. Vagy tévedek?
2017. okt. 10. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Maga a fájl nem, de a program ami megnyitja az használhat olyan futtatható elemeket amibe beírható káros kód. Ugyanez igaz a Word (.doc) formátumra például, ahol a program képes egy benne futó saját programkódot elindítani (makrók).


A képekre viszont ez nem vonatkozik.

2017. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azokat a képeket nem a gugliról töltöd le, hanem más weboldlakról. A gugli csak megkeresi neked az interneten a kutyás képeket.
2017. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!