Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha én csinálok egy papir...

Ha én csinálok egy papir alapu bitcoin pénztárcát s kinyomtatom, majd elrakom, s közben valaki belép teamvieverrel a gépembe s képernyőmentést csinál, akkor ellophatja a pénztárca tartalmát?

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
teamviewr-rel akárki nem tud csak belépni, csak akinek engedélyezed és elküldöd az azonosítód/jelszavad...a kérdés innentől bukta.
2017. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

akár 4 számjegyű kód védi csak. az elég hamar fel lehet törni. s láthatja a gépemen az én gépem kódját is ami meg csak 9 számjegy.


úgyhogy a kérdés igencsak nem bukta.

2017. okt. 24. 20:30
 3/11 A kérdező kommentje:

azt se értem, hogy beirom a google képkeresőjébe hogy papir alapu pénztárca s ezt adja ki:

[link]

pénztárcák privát kulcsokkal. Akkor ezek itt nem működő pénztárcák?

2017. okt. 24. 20:31
 4/11 A kérdező kommentje:

és azt se értem, hogy ha ezzel:

[link]

csinálok bitcoin pénztárcát akkor az végig nézi milyen nyilvános és privát kulcs nem létezik még, s azokból válogat?

2017. okt. 24. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
ennyi erővel ne használj telefont se mert azt is feltörhetik. Sőt bankkártyát se. Netbankot se. Ne legyen már ennyire üldözési mániád, senki nem fog feltörni semmit. Pláne ha van egy jó internet security a gépeden még nehezebb is.
2017. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
úgy érted a hackerek nem törnek fel semmit? de akkor miért hacker a nevük?
2017. okt. 24. 20:47
 7/11 A kérdező kommentje:
hiába van internet security ha meglátja a kódot a képernyőn.
2017. okt. 24. 20:48
 8/11 A kérdező kommentje:

nem azt jelenti az üldözési mániát, ha valaki amikor valamivel foglalkozik, utána jár a részleteknek.

vagy szerinted az is üldözési mániában szenved aki bezárja a lakása kocsija ajtaját?

mert ugyse fog betörni senki, ugyse fogja a kocsit ellopni senki?

2017. okt. 24. 20:50
 9/11 anonim ***** válasza:

"csinálok bitcoin pénztárcát akkor az végig nézi milyen nyilvános és privát kulcs nem létezik még, s azokból válogat?"


Nem, nem nagyon vagy tisztában az informatikával még:

[link]


A kérdésre amúgy igen, ha tudja a kulcsaidat, ellopta és kész. De ez akkor is igaz, ha lefotózza a lapot ami nálad van.

2017. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Valóban nem értem, azért kérdezem. Akkor ha jól értem, ez a kép olyan mintha a bankkártyám mindkét oldala látszódna, s azokkal az adatokkal tudnak már neten vásárolni. Azzal a különbséggel, hogy a bankkártyán lehet limitet beállítani de itt nem. És ha jól értem csak a nyilvános kulcs pedig olyan mint a számlaszám, ha megadom, akkor küldhetnek erre rá bitcoint.


Még azt nem értem, ha én bitcoint küldök erre akkor csak a nyilvános kulcsot kéri a rendszer. Akkor minek a privát kulcs? Úgy értem azt mikor hogyan tudom használni?

És akkor mi lesz utána ezzel a nyilvános privát kulcs párral? Ez egy papírpénz lesz ami annyit ér, amennyi bitcoint ráküldtem? És mi lesz ha erre a nyilvános kulcsra még küldök? Összeadódik s onnantól a kettő összegét fogja érni?


És hogyan küldöm ezután ezt az összeget vagy egy részét pl. a Localbitcoins rendszerébe? És ha egy részét elküldtem akkor megmarad a nyilvános privát kulcs pár, de annyival kevesebbet fog érni?

2017. okt. 24. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!