Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Gondolkozom egy UHD SMART tv...

Gondolkozom egy UHD SMART tv megvételén, amin internetkapcsolat is van. Nem kell-e félnem a vírusoktól?

Figyelt kérdés
Jelenleg a PC-men osztott képernyőt használok, és HDMI vezetéken át tudom küldeni a műsort a TV-mre. Ha bekapok valamilyen vírust, az semmiképpen nem tud átkerülni a TV-re. De mi a helyzet az ilyen UHD-s smart TV-kkel?

2017. okt. 28. 18:58
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
100%
A PC vírusai nem kompatibilisek a Smart TV -n futó operációs rendszerrel. Így nem terjedhet át. Ha TV op. rendszerén netezel az elvileg kaphat vírust, de erre nagyon kicsi az esély. Nincs olyan széles körbe elterjedve, hogy célpont legyen.
2017. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lali51 ***** válasza:
Teljesen felesleges smart TV-t venni ha a gépet HDMI-vel össze tudod kötni.Inkább egy nagyobb képernyős tv-t vegyél.
2017. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
#2 UHD felbontásúba már szerintem nem is árulnak olyat, ami nem Smart. A klasszikus FHD "buta" TV -k meg kezdenek kikopni, és nem is a legjobb paneleket rakják beléjük. Ma már aki egy normális TV -t akar venni, azt csak Smart -ba talál.
2017. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valamikor régen vettem a 106 cm-es Panasonicot, gondoltam, hogy majd ha bedöglik, lecserélem egy kevesebbet fogyasztó ledes tv-re.

De az istennek sem romlik el pedig szinte egész nap megy. :)

Most van akciós 49"-os UHD Tv, gondoltam karácsonyra meglepem a családot.

Csak felmerült bennem a kérdés, hogy a tv op.rendszerén keresztül mi van, ha vírust kap a tv?

2017. okt. 28. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!