Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges-e ilyen?

Lehetséges-e ilyen?

Figyelt kérdés

Az ismerősömnél rákapcsolódtam a wifi-re. Nálunk nyílvános hálozatra van be állítva a net.


Az ismerősöm le akart tölteni egy könyvet. Rákeresett google-on és amit kidobott hogy ingyenes pdf letöltés, azt le is töltötte.


Nekem nagyon gyanús volt azaz oldal, szinte biztos hogy valami kártevő is jött vele együtt.


Na szóval, én rávoltam kapcsolódva a netjére egy jó darabig. Lehetséges-e hogy megfertőzött valamivel? Terjedhet-e nyílvános hálozati beállításon kártevő/vírus?


Válaszokat előre is köszi!



2017. okt. 31. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

- Szia! Nem, emiatt nem "fertőződtél" meg! Mindegy ebből a szempontból milyen hálózaton vagy, a megnyitott oldal, oldalak a lényeg, ha az "vírusos" akkor van esélyed rá!

- A nyílt ás védett hálózat közti különbség, az adatvédelemben nyilvánul meg, nyílt hálózaton, nem utalunk, nem küldünk bizalmas e-maileket.....mert bárki lehet adathalász, és akkor ez bizony kárt okozhat!

- Egyre figyelj, a telefonod beállításainál, "ismeretlen forrásból nem tölt le", ezt pipáld ki!

2017. nov. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de rosszúl értelmezted a kérdésem.

Nem én töltöttem le a virusos pdf-et, hanem az ismerősöm a telefonjára, én pedig rávoltam csatlakozva a otthoni internetjére, ami nyílvános hálozatra van beállítva.

2017. nov. 1. 10:57
 3/4 SIDLER22 ***** válasza:
Ha valaki ért hozzá és a titkosítási algoritmus TKIP és nem AES akkor tudnak vírust injektálni a hálózatba. Szóval lehetséges.
2017. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SIDLER22 ***** válasza:
Ja bocsi az előző vagyok. Nem olvastam az utóbbi válaszod :) Az, hogy kinek melyik eszközén mire van beállítva az adott hálózat, nem igazán jelent semmit. Ez attól függ, hogy a hálózaton kik vannak rajta.
2017. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!