Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom eltávolítani a...

Hogyan tudom eltávolítani a reklámokat megnyitó vírust a böngészőmből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Véletlenül letöltöttem egy szoftver frissítésének álcázott exe fájlt, amit megnyitva megfertőzte a gépem. A következő

észrevehető problémákat okozta:

-Kezdőhonlap orosz weblap (go . mail . ru)

-Bármilyen URL-t beírva a kezdőoldalt kapom

-Új könyvjelzők jelentek meg

-Asztalt teleszemetelte

-3 alkalmazás települt a gépemre (amelyeket a vezérlőpultból észleltem)

-Google Chrome-ba felrakott nemkívánatos extension-öket

-Ha meg van nyitva a böngészőm, (google chrome) akkor kb 30 percenként egy új tab nyílik meg a következőkhöz hasonló reklámoldalakkal:

pdllbq . pro

pomnd . pro

1xirz . xyz

iforex . hu

dateoftheday . club

emboba . info

vomwe . pro

ihighlights . net


Az utolsó probléma kivételével mindegyiket orvosolni tudtam a következő módszerekkel:

-Vezérlőpult kitöröltem az újonnan települt 3 szoftvert.

-Kitöröltem a chrome-ból az új extension-öket.

-Kitöröltem a chrome-ból az új könyvjelzőket.

-Chrome speciális beállításainál teljesen reseteltem a böngészőt.

-Windows Defenderrel teljes vírusirtás. (nem talált semmit)

-Feladatkezelőben leellenőriztem, hogy nem fut semmilyen számomra ismeretlen nem megbízható process, és megállapítottam, hogy nem fut.

-A frissítés torrent fájlját kitöröltem a μTorrenttel.


Nem tudom, hogy még mit tudnék csinálni, hogy az utolsó probléma is megszűnjön. Mi nyithatja meg ezeket a reklámokat új tabon a chrome-ban?


Érdekesség: Számítottam rá megnyitás előtt, hogy vírus lesz a fájl, ezért leellenőriztem Windows Defenderrel, ami szerint nem vírus, ezért mertem megnyitni. Vajon miért nem észlelte?



2017. nov. 5. 23:23
 1/2 anonim válasza:

Malwarebytes programmal el tudod távolítani. Igaz, ha a program teljes verziójú. Van ingyenes változata, de azt nem tudom mennyire hatékony.

Rosszabb esetben újratelepíted a Windows-t.

2017. nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megszereztem a teljes programot, és tette a dolgát. Volt még bőven mit letörölni. Viszont olyanokat is le akart törölni, ami nem vírus, hanem saját cucc, úgyhogy érdemes végignézni a listát, hogy miket talált.


Köszönöm a segítséget!

2017. nov. 6. 02:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!