Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miert valasztanak az emberek...

Miert valasztanak az emberek eloszeretettel jelszavakat, amelyek kiskedvencekre utalnak?

Figyelt kérdés
Pl email belepesekhez, Facebook fiokhoz stb?
2017. nov. 6. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy kedvencekre utalnak? Te hacker :D Viccet félre téve, az emberek többségének ez a megjegyezhetőbb.
2017. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hacker. En is ilyen hulladek jelszavakat hasznaltam Eddig. Most esett le, mekkora balfek Voltam. Pedig osidok ota netezek :D Ha akarnek, Es lennek akkora szemetlada, jopar email fiokhoz hozza tudnek jutni most, hogy leesett az osszefugges!!!! Ezt miert nem sujkolyak jobban az emberek agyaba????gyakori vezeteknev es cirmicica jelszo...veged van az interneten, meg mashol is
2017. nov. 6. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos az egyik baj igen, ez.

A másik, amivel még halmozzák a bajt, hogy mindenhova ugyanaz a jelszavuk.

És végül a harmadik, hogy nem gondoskodnak a biztonságáról se.

2017. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hulla mind1, a magánember jelszavát általában valamilyen keylogger/trójai útján szerzik meg. Nem reális eset, hogy brutforce-olnak valamit, az meg pláne nem, hogy szervert törnek fel, szóval ne is ringasd magad abba a hitbe, hogy majd a 32 karakteres random jelszavad ér valamit, addig nem, amíg kétes forrásból származó programokat indítgatsz a gépeden...
2017. nov. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek elszigetelt esetek azert. Az igazan para az, ha regeltel valahova johiszemuen, aztan az egesz rendszert tori fel valami nyomorek.es milios nagysagrendben jutnak emailcimekhez Es jelszavakhoz.
2017. nov. 7. 00:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom valamilyen szempontból még az is lehet biztonságosabb, ha 1 jelszót használsz. A több jelszóval csak a gond van. Egyrészt, több jelszó használata esetén könnyen elképzelhető, hogy valahol jegyzetet kell tárolnod róla. Lehet ez papírra kinyomtatva vagy leírva, de lehet akár gépen tárolva is. A lényeg, ilyenkor egyszerűbb csak kicsalni valahogy ezt a jegyzetet és már ott is tartasz ahol a part szakad. A másik meg az, hogy a megjegyezhetőség kedvéért egymásra épülhetnek a jelszavaid. Akkor meg, ha megtalálod az összefüggést már nagy löketet kapsz a kód megfejtéséhez. Ezzel ellentétben EGY bonyolult jelszót sokkal nehezebben csalnak ki tőled, nehezebb megfejteni is. Ennek viszont aláírom, hogy nagyon nagy hátránya az, hogy 1db amit mindenhova használsz azaz ha ez a jelszó megvan akkor megvan minden. Ezért is kell fejben tartani az összes jelszót. De ennek a módszernek meg az emberi tényező maga a hátránya. Elfelejtjük, összekeverjük, ez sem jó. Viszont általánosságban elmondható, hogy több jelszó használata biztonságosabb lehet. Nekem van pár jó ötletem nehezen kitalálható jelszavakra, de biztosan nem fogom azokat használni. Nem fontos miért nem, csak nem és kész :D
2017. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hat ezaz...total remenytelen az egesz....
2017. nov. 7. 17:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem reménytelen, csak nem létezik Tökéletes megoldás. Nincs olyan, hogy lehetetlen, max az van, hogy rengeteg időbe telik :D De igazából egy átlag user-nek nem kell ilyesmin aggódnia hisz ha valakit olyasmi veszély fenyeget, hogy meghekkelik az egy konkrét célpont akkor vagy épp balek, hogy bedőlt a neten terjedő butaságoknak.
2017. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!