Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan kerüljem el a profiljai...

Hogyan kerüljem el a profiljaim feltörését?

Figyelt kérdés

Feltörték az Origin és a Social Club profilomat is.

Egy osrosz email-re lett változatatva minden.

Szerencsére mindkét support segítőkész volt és visszakaptam mindent!

Megváltozattam a jelszvaimat mindenhol (gmail, Steam, Origin, Social Club stb..) Ahol lehetett sms kód hitelesitést is beállítottam. Ez így elég lesz ahhoz, hogy ne történjen újból ilyen? Mire figyeljek?

Vivaldi böngészőt használok.



2017. nov. 28. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

- Teljes virusirtas (ingyenes Malwarebytes nem akar ossze massal)

- minden jelszo kulonbozo

- jelszomanagert ajanlom, en Lastpass-t hasznalok.

2017. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag soha nem szervert törnek, szinte mindíg a felhasználó gépére kerül egy trójai vagy valami amiben van keylogger. Magyarul a jelszócseréd sz.rt se ér, ha ugyanarról a fertőzött gépről intézted.

A megoldás, hogy nem kell ismeretlen forrásból programokat letöltögetni és futtatni, kiváltképp crackeket nem.

Egy másik opció, hogy mindenhova ugyanazt a jelszót/felhasználónevet használod, valahonnan kiszivárgott és végigpróbálták mindenhol. Ennek a megoldása evidens, használj változatos jelszót.

2017. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Windows 10 nek a vírusírtója kitudja ezeket szűrni?
2017. nov. 28. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Aktiv vedelemnek elmegy, de azert havonta/evente erdemes a Malwarebytes-t lefuttatni.
2017. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tegnap lefuttattam jópárszor és semmit nem sem talált.
2017. nov. 29. 04:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Azert szoktak szervert is feltorni, hirekbol illetve innen lehet tudni ha erintett vagy: [link]
2017. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!