Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Gmail elküldi a letiltott...

A Gmail elküldi a letiltott mellékleteket is?

Figyelt kérdés

Küldeni akartam egy .rar fájlt, amiben nincs futtatható állomány. Viszont a Gmail ezt is letiltotta, mert még archív fájlokat sem engedélyez.


A cél e-mail címe viszont nem Gmailes, hanem feltételezem, hogy intranetes, céges. Ebben az esetben van remény, hogy a cégben letölthető az állomány? Illetve ugye a Google nem találta ki azt, hogy még csak el se küldje ezeket a fájlokat a célnak?


Előre is köszi!


2017. dec. 3. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

A gd-ra tetted fől?

Én simán feltudok dobi rar-t,zip-et a google drive-ra aztán azt elküldöm.

2017. dec. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Értelmes helyen a tömörített állományokat tartalmazó emaileket egyből a spam-be irányítják. Küldd el másképpen (tömörítetlenül vagy saját helyre feltöltve, pl. google drive-ba).
2017. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Direkt nem akartam drive-ra feltölteni, mert "értelmes helyeken" a biztonság miatt tiltják az összes felhőszolgáltatást. Nálunk például ha pendriveot csatlakoztatunk akármilyen gépre, és valami nem tetszik neki, akkor egyből formázza is. Pendrivera másolás tiltott, pendrive-ról is csak korlátozottan. A felhőszolgáltatók nem elérhetők, valamint minden gyanús weboldal le van tiltva. Sajnos elég kényelmetlen így a kommunikáció külső ügyfelekkel, de multi cégeknél általában nagyon odafigyelnek a biztonságra. Egyébként .rar vagy .zip formájában kérték a csatolmányt mailben, ezért feltételeztem, hogy ha a gmail elküldi a levelet, akkor spam-ból még le lehet tölteni a csatolmányt.
2017. dec. 4. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha így kérték, akkor ok. A Gmail alapból nem enged feltölteni tömörített állományt, szóval két megoldás lehet, ha mindenképpen így akarsz levelet küldeni:


- Átnevezed a tömörített állományt valami másra, pl. tomoritett.rarasd, aztán leírod az emailben, hogy nevezzék vissza tomoritett.rar-ra.

- Valamilyen kliensprogramot használsz (pl.: Microsoft Outlook vagy hasonló) a Gmail webes felülete helyett.

2017. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hasznos tanácsok! :)
2017. dec. 4. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!