Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen biztonsági mentő hw...

Milyen biztonsági mentő hw egység létezik szoftverrel együtt, ami az alábbiakat tudja?

Figyelt kérdés

- automatikus generációs mentés , vagy ahhoz hasonló megoldás

- több forráshely megjelelölése akár hálózati helyek is lehetnek

- időzítés


Jelenleg van egy win-es gép,amin meg van osztva egy könyvtár és ott vannak a közösen használt fájok . Erről egy másik gépen telepített backup szofver innen átmenti a dolgokat naponta.

Amit szeretnék,hogy amit ide ment,azt esetleg mentse egy ftp helyre , de vagy ez a célhely rotálódjon, vagy pedig legyen ugyanaz,de akkor a mentési szerver készítsen belőle belsőleg generációs mentést a háttértben időnként..


2017. dec. 13. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alap felállás már jó::kell egy központi fájlszerver (lehetőleg tükrözött, RAID1-tömbbell, szünetmentessel), ami kiszolgálja a klienseket.


Ezen a fájlszerveren két fajta megosztás kell: egy közös és egy-egy a kliensek biztonsági mentésének - utóbbi helyett ha be tudsz állítani (és a kliensek is támogatják) roaming profile-t akkor a kliensek elé ülő felhasználók adatainak.


Illetve kell egy, a fájlszerverhez csatlakozó másodlagos tárhely, ami lehet:

* külső USB-s merevlemez (amit csak időnként csatlakoztattok)

* szalagos meghajtó (ahol a kazettákat másik helyiségben tároltok)

* külön (más szobában, más telephelyen, külső szerverteremben) fájlszerver egy megosztással/távoli eléréssel (FTP/SCP/...) rendelkező fájlszerver (ugyancsak lehetőleg RAID-1 tömbbel, szünetmentessel)

* bérelt FTP-tárhely

* felhőtárhely (Dropbox, Google Drive, Microsoft Onedrive, Amazon S3...)


A biztonsági mentéshez (akár kliensen, akár a fájlszerverek között):

* vagy csinálsz időzített feladatot (Windowsnál Feladatütemező, Linuxnál cron), ami végrehajt egy (batch/bash/powershell/...) szkriptet, ami a külső/távoli meghajtó felcsatolása után felmásolja (copy, xopy, cp, rsync, ftp, ncftp,...) a távoli tárhelyre az állományokat

* vagy egy erre szolgáló célszoftvert használsz (mint például a Bacula vagy az Amanda)


Összetett feladat: jó lenne tudni a rendszer típusát (otthon? iskola? cég?), a kliensek (illetve az azokat használó felhasználók) mennyiségét és típusát (milyen oprendszer). a fájlszerverre kerülő és a mentendő anyagok mennyiségét és fontosságát (egy Internetről letöltött cicás kép vs. számlák mentése), a felhasználók és a mentést végző személy kompetenciáját

2017. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,de igazából egy külön hw egségen gondolkodtam,amihez van egy szoftver, hátha.. de úgy néz ki, jobb,ha önállóan összerakok egy mini pc-t.
2017. dec. 13. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Minek ennyi faxni egy „fájlszerver” adatmentéséhez? :-) Crashplan busisess, vagy a Blackblaze szolgáltatása pici pénzért korlátlan ideig végtelen tárhellyel verziózva menti az összes fájlodat akár 10-15 percenként.
2017. dec. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: A fájlszerver csak arra kell, hogy egy központi helyen legyenek az állományok, így azokat bárki - a hálózaton belül - elérje.

Vagy arra is jó, hogy a felhasználók a saját profíljukat központi helyen tárolják (roaming profile), így bármelyik klienshez ülnek le, el tudják érni a privát profiljukat.


Ennek a fájlszervernek a mentéséhez több megoldást is felvetettem - köztük van a felhőtárhely (így az általad említett Blackblaze vagy Crashplan is). Egyes cégek nem igazán szeretik a felhőszolgáltatásokat, jobban szeretik ezt "házon belül" megoldani - ezért említettem többféle alternatívát is.

2017. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mire használják a fájlszerver, bár 2017-ben ez kb. olyan, mint kézzel vetni, lóval szántani és kaszával aratni :-) Mindegy, ez most nem tartozik ide.


Azt is tudom, hogy bizonyos cégek idegenkednek a felhős megoldásoktól, pedig - különösen sok adatállomány tárolására és védelmére házon belül mindig többet kell költeni, csak ezt soha nem számolják ki, és ha te kiszámolod nekik, azt meg nem hiszik el.


Itt a mentés mentését kell megvalósítani, és a már említett crashplan ingyenes verziója is alkalmas erre (ami helyi NAS-ra tud dolgozni). Így kell egy egyébként ingyenes (nem opensource, de ingyenes) szoftver, és hardverként meg egy NAS, ha nem számít, hogy a mentés mentése mennyi idő alatt fut le, akkor elég gigabiten is. Ez is működhet, és még mindig sokkal kevesebb időt és energiát öltél bele, mintha magadnak ácsolnál valami sajátot - egy darab fájlszerverre Baculával lőni értelmetlen. Feltéve persze, ha a gépen futó oprendszer nem valami Windows server verzió, mert azon ez nem működik.

2017. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszik az infokat, átgondolom hogy végülis mi a jobb megoldás. Én se vagyok a helyi megoldások híve,mert szerintem is, sokkal nehezebb azt a szintet biztosítani helyben. Amíg nincs gond,addig bizonyos megoldások olcsóbbnak tűnhetnek,de ha van,akkor..
2017. dec. 16. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!