Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha 4 millió forintnyi bitcoint...

Ha 4 millió forintnyi bitcoint akarnátok forintra váltani, azt hogyan tennétek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék google-n egy weboldalt ahol el lehet adni a bitcoinomat.
2017. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

héten fizettetem ki 290 ezret.. a 1080 TI termelte fél év alatt.


Bittrex-et használom bányászatra, meg kereskedésre is.

Ahogy én csinálom: bittrexből elküldöm a bitcoint a Coinbase-re. Itt át tudod váltani Euróra vagy dollárra, ennek viszont költsége van, a váltott összeg kb 4-5%át leveszi. és ezt kiküldöm paypalra, és paypallal vettem meg az új kártyát, de onna már bankszámlára is kiutalhatod. A gond ott kezdődik, hogy 100-200 ezer forintot leszarnak.. ha viszont milliókat küldesz így, azon megakadhat az ANV szeme, és lehet magyarázkodni, hogy honnan van a pénz, mert ezt "hivatalosan" még meg kellene adóztatni :)

2017. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*NAV
2017. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ.

(Még töröltetni is kellett választ mert volt aki még annyira se volt képes mint az első.

Ép ez a része érdekel az ügynek meg a biztonsági oldala. Kezdve azzal, milyen vírusirtót tennél fel arra a gépre amivel ezt az ügyletet megcsinálod (ingyenes vagy valami fizetős mert az jobb), utalással vagy KP-ben (én mondjuk eddig magánszemélyben gondolkoztam, de ekkora összeget nyílt színen átvenni is kockázatos. Én olyasmiben gondolkoztam, hogy bankban történne a pénz átvétel ahol pl. a hamis pénz kockázata is kizárható, esetleg a pénzzel való elfutás veszélye. Esetleg bankban de utalva egyúttal a számlámra.

A paypal tőzsde stb. ügyleteket kihagynám, hacsak az nem derül ki, hogy az adócsaláson kívül van más előnye is.


Mert a kérdésem nem adócsalásról szól, hanem legális adócsökkentésről. Pl. olyanokat hallottam, hogy ekkora összegnél már érdemes vállalkozást létrehozni s annak a keretein belül venni fel a pénzt mert akkor lényegesen kisebbek lesznek az adóterhek.

Ilyesmi válaszok érdekelnének.

2017. dec. 21. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!