Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most ez vírus vagy hack vagy...

Most ez vírus vagy hack vagy semmi?

Figyelt kérdés
Szóval letöltöttem a PirateBay-ről a 2017 Photoshop CC-t. 1000 seednél járt, szóval mondom letöltöm, nekik is biztos működik. Kezdem telepíteni, erre hirtelen mintha lefagyna az Explorer.exe. Azonnal ki a gépet, újraindít, összes jelszó megváltoztat. Tudom, van amikor telepítéskor frissít egyet az asztal, de az lassan, először eltűnnek az ikonok, a háttér és a tálca, majd fordítva visszajönnek. De ez nem, hirtelen minden, és az Opera nyitva marad. Arra is gondolok, hogy fake volt az installer, és ellopták az Adobe ID adataim. Nem baj, mert mindenhol más a jelszavam. Mi lehetett ez?

2017. dec. 23. 23:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Az talán még említésre méltó, hogy egy Spam üzenetre kattintottam éppen a Gmail-omban, szóval lehet az is.
2017. dec. 23. 23:30
 2/6 A kérdező kommentje:
Meg olyan érdekes, hogy ahhoz hogy a bekapcsoló-gombal leállítsuk a gépet, akkor nem 5 mp-ig kell nyomni? Mintha már 2 másodperc múlva leállt volna.
2017. dec. 23. 23:33
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Bármi lehetett.
2017. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bekapcsoló gombnál BIOS beállítás kérdése, meddig kell nyomni egy reset-ig, az alapértelmezett 10 sec, de ezt te átrakhatod 2-re is.

A másik, nem mindegy hogy áll betöltés alatt a gép. Ha még nem tölti ezerrel az op rendszert, elég 1 gombnyomás a bekapcsolón és azonnal leáll.


Ha nagyon félsz, szedj le Malware Bytes-ot, húzd ki a netkábelt, rakd fel a malware bytes-ot és futtasd le. Ha tiszta, dugd vissza a netet és futtasd le megint.


Esetleg kipróbálhatsz egy bootolható antivírust is.

[link]

2017. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy vírus.. Amúgy még jól el olvastad hogy kell telepíteni, mert külön felhívja a figyelmet arra hogy nyomd ki a netet.
2017. dec. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Pont nem! Én is azt hittem, de szerintem máshogy oldotta meg a feltöltő. Köszi a válaszokat!
2017. dec. 24. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!