Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit jelent a számítógép...

Mit jelent a számítógép ellenőrzésnél a " biztonsági lyukak "?

Figyelt kérdés
Minden jó válaszért megy a zöld pacsi,köszönetem jeléül.
2018. jan. 2. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "biztonsági lyukak"="biztonsági résekkel".

Ezeket kihasználva adatokat lophatnak,billentyű leütést figyelhetik meg,bitcoint bányászhatnak,titkosíthatják a biztonsági rés miatt a merevlemezeket amiket fizetés után talán visszakaphatod.

2018. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel olvasd el ezt:

[link]

2018. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,ment a zöld pacsi.

Ezek szerint a biztonsági lyukak által sebezhetővé vált gépeken megjelenhet a zsaroló vírus. Erre gondoltam de nem voltam benne biztos ezidáig.Brrr

2018. jan. 2. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen bizony ezek a zsaroló virusok is azt használják ki.

Lehet, hogy fenn van egy vírusirtó mondjuk a Kaspersky vagy az Eset nod 32, de ha az adatbázisban nincs benne a vírus kódja akkor megfertőzi ezért érdemes az összes frissítést telepíteni.

Mondjuk a Windows 7,8,10 esetében is ez van csak ott a frissítések után még több hibát csinálnak.Aztán egyik frissitésnél még javítottak valamit aztán a 5. frissítésnél meg valamit úgy csinálnak, hogy egy jó kis biztonsági rés lesz rajta aztán ez így megy örökké, nincs hibátlan rendszer. 😫

2018. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ment a zöld pacsi.

Olyan rendszer nincs amit nem lehet feltörni így vagy úgy,viszont szelektálja azok körét akik " hobbi " szinten hatolnak be más gépeibe.Kevesebbnek sikerül ha bonyolítva

van a rendszer hozzá férhetősége.Én kis hal vagyok ebben a medencében,még csak nem is hal csak egy neci.Nincs olyan a gépen amivel elérhetnének bármit is,ha kapok egy zsaroló virust hát ujra telepítem a gépet aztán cseszheti a zsarolást.Persze akkor is kárt okoznak nekem mert lehet,hogy a vinyot is ki kell cserélnem , vagy nem is tudom hogyan lehet utánna felállítani a gépet.

2018. jan. 2. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pld a merevlemez kivan szedve a gépből mert azon van néhány értékesebb dolog,mert ha nem használom akkor fölöslegesen nem kell ben lennie.

A merevlemezt ha egy zsaroló virus megtámadja titkosítja akkor egyszerűen le kell formatálni általában és használható tovább. A G Data vírusirtó pld. az ilyeneket megakadályozhatja ha érzékeli, hogy sok fájlt akar valami külső program titkosítani akkor leállítja.

Van virus,trójai ami ha pld a gépet újratelepíted akkor is megfertőzheti újra a windowsos gépet, de ahoz kb akkor lenne esély ha nem lenne a routeredben integrált tűzfal, vagy a gépen.

Ha érdekelnek vagy csak megnéznéd a sebezhetőségeket:

[link]

Illetve néhány dolog ami még érdekelhet:

[link]

2018. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja és boldog új évet!

2018. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!