Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Láttam hogy itt sokan használj...

Láttam hogy itt sokan használják a képfeltöltés.eu-t. Nem pofátlanság szerintetek hogy az oldal a háttérben kriptovalutát bányászik a látógatók gépeivel?

Figyelt kérdés
,
2018. jan. 15. 12:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10: Azt jelenti, hogy miközben a kepfeltoltes(pont)eu oldalt böngészed - és nincsen feltelepítve reklámblokkoló kiegészítő a böngésződhöz (mint például a uBlock Origin: [link] ) - akkor megeshet, hogy a kepfeltoltes(pont)eu oldal használata közben az oldalon levő egyik Javascript-kód nekiáll kriptovalutát bányászni, ami feleslegesen leterheli a gépedet.


Ha erre oldalra töltöd fel a képedet és nem csak a képre mutató direkt linket (szóval nem így: [link] ) szúrod be egy fórumba vagy csevegőfalra (hanem a kepfeltoltes(pont)eu egyik oldalára mutató linket - szóval például így: [link] ), könnyen lehet, hogy pont azokkal szúrsz ki, akik a Te hozzászólásodat olvasva rákattintanak a kepfeltoltes(pont)eu oldalra navigáló linkedre.

2020. máj. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
#11 én itt nem írtam linket sehol.
2020. jún. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12: Nem is azt írtam, hogy te itt linket írtál volna, hanem arról értekeztem, hogy MI LENNE, HA a kepfeltoltes(pont)eu-ról visszakapott linket csak simán másolnád be.
2020. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Már rég nem aktuális a probléma, az eltelt 2,5 év alatt látszólag teljesen más irányt vett az oldal, és nincsenek rajta a kifogásolt dolgok.
2020. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Már rég nem aktuális a probléma"

De te most tetted fel a kérdést.


"az eltelt 2,5 év alatt látszólag teljesen más irányt vett az oldal, és nincsenek rajta a kifogásolt dolgok"

Jó, most már nincs rajta coinhive - akkor még volt.

Most már csak reklámok tömkelege van rajta: [link]


És #10-es hozzászólásodban az akkori állapotokat kérdezted, nem értetted, hogy milyen veszéllyel jár egy ilyen oldal ("most bent vannak a gépemben vagy mi történt?", "Mert most nem értem hogy nekem most akkor nőtt valami számlám") - ezek az ESHETŐSÉGEK - hogy kriptovalutát bányászik, hogy a hirdetésen keresztül valami kártevő is felkúszik a gépre, stb... - általánosan minden csak ingyenes szolgáltatást nyújtó oldalnál jelentkezhet.

2020. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!