Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nem tudok megszabadulni az...

Nem tudok megszabadulni az Alphashoppers vírustól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az interneten olyan infókat találtam, hogy a vezérlőpulton keresztül töröljem, de a telepített szoftvereim között nincs ilyen program, tehát elvileg nincs is feltelepítve. Másrészt minden ismeretlen bővítményt törölnöm kell a Chrome-ból, de nincs semmilyen ismeretlen bővítmény telepítve, főleg azok után, hogy Reseteltem a böngészőt. Elvileg az Alphashoppers kuponokat és reklámokat jelenít meg, én ilyet nem tapasztalok, egyedül akkor veszem észre a létezését, ha a címsávba írok be valamit, és azon keresztül keresek. Viszont a Google beállításaiban nem engedi, hogy bármit is megadjak a Címsáv keresőmotor beállításoknál. (A böngésző válasza erre az, hogy vírus miatt (köszönöm Google, ezt eddig is tudtam), és megadott néhány lépést, amivel javíthatom, de az se használt). Mit tehetnénk még? Malwarebytes-ot futtattam még le, ő meg is találta a vírust, töröltem is, ezalatt a Windows Defender is felkapta a fejét, hogy jééé, vírus, de egyiknek se sikerült ezt a problémát megszüntetnie.

2018. jan. 30. 18:37
 1/10 AntZ ***** válasza:
Ez nálam is fennáll, de én operát használok. Ha átállítom a kereső motort, google helyett yahoo-ra, akkor nem csinálja.
2018. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az alábbi oldalon:

[link]

még a Zemana-t és a HitmanPro-t javasolják.


Ehhez még annyit tennék hozzá:

1. érdemes a kártevőkeresőket csökkentett módban futtatni,

[link]

hogy a kártevő minél kevésbé fejthesse ki a hatását.

2. nézd meg a böngésző indítóikonját, azt is módosíthatta a kártevő:

[link]

2018. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 AntZ ***** válasza:

Most átváltott searchroute-ra:

[link]

A gépemen nincs semmi a malwarebytes nem talált semmit. Defender + comodo tűzfalam van (tanuló mód, nem csak befelé figyel, mint a windows tűzfal, hanem kifelé is). A böngészőmben sincs semmi nem oda való a bővítmények között.

2018. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"A gépemen nincs semmi a malwarebytes nem talált semmit."

Jó, de átellenőrizted több féle (Zemana, HitmanPro, ADWCleaner,...) keresőmotorral (a citált cikk erre is kitér!)?

Csökkentett módban? Esetleg rendszerinduláskor lefutó kártevőkeresőkkel?


Mert lehet, hogy a Malwarebytes (még) nem "látja" az adott kártevőt, de más keresőmotor meg igen.


"A böngészőmben sincs semmi nem oda való a bővítmények között."

És a böngésző indítóikonja is rendben ( [link] )? Nincs az indító bejegyzés végén egy weboldalcím?

Az alapértelmezett kezdőlap, keresőszolgáltatás is (az idézett cikk ezt is az ellenőrizendők között hozza fel!)?

Visszaállítottad a böngészőt gyári alapbeállításokra (ahogy a cikk javasolja)?

2018. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 AntZ ***** válasza:
Semelyik nem talált semmit. :D Ennek örülök. Azért használok operát, mert ebbe nem lehet csak úgy mindenféle toolbar-t, meg hasonló kéretlen bővítményt telepíteni. Sőt, ebből egy másik böngésző (chrome, firefox stb) se tudja importálni, még a könyvjelzőimet sem.
2018. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 AntZ ***** válasza:

Most erre váltott át a google kereső:

[link]

2018. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen kártevő, vagy megmaradt (böngésző) beállítás csak maradt...


Példának okáért ott a hosts fájl, aminek módosításával egyes oldalak átirányíthatóak bizonyos hosztokra. Ennek helyreállítása:

[link]


Vagy lehet, hogy a DNS-beállítások módosultak - azt a hálózati és megosztási központból érheted el:

[link]

2018. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 AntZ ***** válasza:

Ezek közül a dyndns-t használom, eddig nem volt vele gond:

[link]

Most is azok a beállítások vannak, amire állítottam.

2018. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 AntZ ***** válasza:
De mint mondtam, az a furcsa, ha yahoo-val keresek akkor minden rendben van. Mindegy, a tavaszi w10 frissítésnél tiszta telepítésel újra rakom a gépet, akkor majd megint újra konfigurálom az operát. :)
2018. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 AntZ ***** válasza:
Azért köszönöm a segítséged! :)
2018. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!