Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit jelent ez az "észlelt...

Mit jelent ez az "észlelt elem"? Mi ez az "eszköz"? Mit tegyek, ld. Lentebb.

Figyelt kérdés

Számítógép-problémát jelez napok óta a gépem. Kártevő szoftvert észlelését jelezte. Vélhetően nem védett a gépem, ezt írta ki.

Az általa felajánlott vizsgálatok közül többször elvégeztettem a teljes vizsgálatot, és ezzel - úgy tűnt, mert ezt jelezte - a védettség visszaállt.


Kiírt egy dolgot, "észlelt elemek" -ként: HackTool: Win32/AutoKMS. Ez mit jelent, eltávolítandó?


Ám a Google-Gmail is jelentkezett: és a Google-fióknál talált biztonsági problémák egyik megoldására azt közölte, hogy távolítsam el a fiókot a következő eszközről: Vowney Lite -ról.

Fogalmam sincs, mi ez az "eszköz". (És amiatt, mert 298 napja inaktív. az eszköz, vagy a fiók???)


Tök tájékozatlan vagyok e téren, nem értek hozzá.

Valójában mit tegyek?

(A Google másik problémamegoldását nem kívánom igénybe venni: távbeszélőszám-megadás, biztonsági jelszó megadása...)


2018. febr. 6. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A google fiókról válaszd le az összes eszközt.

A telefonodon, tableteden újra be kell majd jelentkezni, de ez legyen a legnagyobb bajod. Én a helyedben jelszót is változtatnék, biztos ami tuti.


A talált vírust meg töröld le vagy helyezd karanténba, amelyiket a progi felajánlja neked, további teendőd nincs.

2018. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A talált vírus a neve alapján lehetséges, hogy valamelyik program crackje. Nincs véletlenül feltörve a windowsod vagy az office? Vagy eredeti mindkettő?
2018. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hominida ***** válasza:
100%
Az AutoKMS a Windowst és az Office-t aktiváló program. Ami, azt hiszem, illegális. Na most az ilyen programok gyakran tartalmaznak kártevőt, de az is megtörténhet, hogy a víruskeresők, a Microsoftnak tett apró szívességként, beriasztanak az aktivátorra is.
2018. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az AutoKMS simán letelepíthető, van uninstallja.

Viszont utána valószínűleg nyavalyogni fog majd a Windows, hogy nincs aktiválva.

2018. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2

Úgy tudom, hogy eredetiek.

2018. febr. 8. 10:04
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek a válaszát!

Üdvözlettel: egy Kezdő

2018. febr. 8. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!