Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen biztonságos szerver...

Milyen biztonságos szerver üzemeltetéssel kapcsolatos irodalmat ismertek?

Figyelt kérdés
Mit kell elolvasnom, ha olyan szervert szeretnék üzemeltetni, ami nem könnyíti meg a hackerek dolgát? Kíváncsi vagyok erre a témakörre, tudnátok valami jó írást vagy netes tutorialt ajánlani?

#szerver #Ubuntu #Debian #linux szever #biztonságos szerverüzemeltetés
2018. márc. 4. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindent kell/lehet elolvasni, kipróbálni, megtapasztalni. Nincs ilyen „egyetemes howto”. Alapvetően minden attól függ, hogy azon a szerveren mi is fut.
2018. márc. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, de azért annál, amit leírtál biztos lehet bővebben is. Egyébként linux szervert, leginkább Debiant üzemeltetnék.
2018. márc. 5. 14:20
 3/6 kovpet ***** válasza:
Én húsz éve tanulom ezt és még lenne mit tanulni életem végéig kb. Naivság elvárni, hogy valaki összefoglalja 10 oldalban, elolvasod és kész. Ehhez évek kellenek.
2018. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát nem létezik semmiféle szakirodalom ebben a témában, hanem imádkozni kell a Szerveristenhez, és akkor ő majd látomást bocsát ránk, ha elég áhítatosak leszünk?

Már hogyne lenne szakirodalom, de úgy tűnik nekem kell felkutatnom. :)

Azért köszi!

2018. márc. 7. 13:23
 5/6 kovpet ***** válasza:

Átfogóról nem tudok. Az egyes dolgok persze szépen (vagy kevésbé szépen) dokumentélva vannak, a Digitaloceanon, Howtoforge-on vannak mindenféle leírások. Udemy-n oktatások, A Linuxakadémián magyar nyelven is.

A szabilinux.hu-n is van sok minden, de azok régi dolgok, azt hiszem. A hup.hu-t is olvasgathatod.


A gond nem az, hogy nincs doksi meg howto, hanem az, hogy van ezernyi és sok jó, sok nem jó, sok meg jó volt egyszer, csak már részben vagy egészében máshogy működnek a dolgok.


A szívás nem spórolható meg, de ha konkrét kérdésed van, tudok segíteni (és nyilván más is).


De ha úgy teszed fel a kérdést, hogy "hogy kell autót szerelni", arra nem lehet válaszolni. Arra persze lehet, ha arra vagy kíváncsi, hogy "2002-es Opel Astrában hogyan kell bal hátsó féklámpa izzót cserélni". Érted, gondolom :)

2018. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, sokféle leírás van. Én hirtelen egy ilyet találtam, de szerintem ez sem fed le minden idevágó területet, inkább adatbiztonság összefoglaló.


[link]

2018. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!