Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ki láthat bele a levelezésembe?

Ki láthat bele a levelezésembe?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam a minap, hogy a Google az elmúlt években nem adott ki egyetlen egy alkalommal se fiókadatokat a magyar hatóságoknak. Viszont ha valaki például egyetemi dolgozóként az ottani levelezőrendszert használja, ahhoz ki férhet hozzá? Vagy egy cég levelezőrendszerénél?
2018. márc. 26. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A rendszergazda férhet hozzá. Ha magyar egyetem/cég, akkor pedig a rendőrség is.

De az a "rossz" hírem, hogy senki sem kíváncsi a levelezésedre. Mindenkinek nagyjából ugyanolyan "titkai" vannak.

2018. márc. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, de egy gmail-es email címet használni mégiscsak megnyugtatóbb, mert a Google rendszergazdái nem ismernek, megnyugtatóan távol vannak tőlem, nekik én csak egy bit adat vagyok Közép-Európában. Viszont egy kis egyetemen, ha a rendszergazdának érdeke engem lejáratni, akkor zavarhat, hogy hozzáfér a levelezésemhez.
2018. márc. 27. 05:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tesznek olyat a rendszergazdák :-) Az esetek túlnyomó többségében számos olyan feladatuk van, ami mellett pont nem érdekli, hogy kinek miféle levelezése van. És hát ha visszaél vele, azt nyilván büntetőjogi felelőssége tudatában teszi, nem is nagyon éri meg.


A levelek visszakereshetősége, esetleg archiválása lehet policy is, amiképpen az is, hogy egy adott hálózaton belül nem is használhatsz mást, gmail-t sem, meg mást sem, ilyen esetekben nincs mit tenni.


Éppen ezért nem érdemes semmilyen privát tevékenységet céges levelezésen intézni (van, ahol ezt egyébként sem nézik jó szemmel). Azt arra kell használni, amire való.

2018. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!