Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » ESET online vírusirtó nem...

ESET online vírusirtó nem reagál, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Talált egy csomó vírust, de hiába kattintok arra, hogy "Az összes megtisztítása", nem reagál semmit.

Épp ez volt a baja a gépnek, hogy teljesen lelassult, alig-alig hajtódtak végre a kattintással kiadott utasítások. Közben valahogy észrevettem, hogy ha a böngésző mellett meg van nyitva a Feladatkezelő is, akkor ha a böngészőben való kattintás után átkattintok a Feladatkezelő ablakra, akkor nagy nehezen mégiscsak végrehajtódik a böngészőben, amit akarok. Pont ezért eresztettem rá a vírusirtót, és talált is valami 25-öt. De most már hiába variálok a Feladatkezelőre való kattintgatással, úgy sem reagál, amikor meg akarom tisztítani a gépet. Akkor mit csináljak? Jó lenne, ha nem kéne az egész víruskeresést elölről indítani, mert valami 4-5 óra simán volt, míg végigment. Most meg megtalálta a tetteseket, kiírtani meg mégse tudom... Ezt is úgy írom be ide, hogy jó ideig nem is látom, amit írtam, aztán valahogy nagy nehezen mégis megjelenik egyszerre kb. egy egész mondatnyi - ha közben a Feladatkezeő ablakát aktiválom, akkor kicsit hamarabb...



2018. ápr. 2. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


Felejtsd el, nem fog működni. Vannak olyan aktív fertőzések, amiket ezzel a technológiával nem lehet kiirtani.


Ezért vannak az úgynevezett indítólemezek (boot CD-k). Egy tiszta gépen készítesz egy indítólemezt, aztán a fertőzött gépet arról bootolod be, és leirtod a vírusokat. Ilyenkor nem fordul elő, hogy az operációs rendszer megfog egy fájlt, és a vírusirtó mindent ki tud szedni, amit talál.


G DATA indítólemezt le tudod tölteni innen: [link]


Az ESET egyébként is felejtős szerintem.

2018. ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha van fizetős, licenszes Eset a gépeden, a kettő együtt nem működik.

Kérdezz rájuk.

[link]

2018. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!