Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » SÜRGŐS! Hogyan töröljem le a...

SÜRGŐS! Hogyan töröljem le a megfertőzött fájlt/mappát? Minden lent

Figyelt kérdés

Megfertőzte egy vírus az Internet Exploreremet és tett a mappájába egy "iediacmd" neű fájét: [link] Ezen a képen tökéletesen látható...


Ez a fájl annyit csinál, hogy egy pillanatra megnyitja a cmd-t fél kb. óránként, nem tudom mi ez.


Illetve ha netezek bizonyos oldalknál kidob a böngésző, a Chrome is, most újabban a Microsoft Edge-t használom és ez is... :/


Tegnap bekapcsoltam a Windows Defendert, jelzett is egy kártevőt, de azt eltávolítattam vele, most már nem jelzi.


Ha kiszeretném törölni a fájl a következő hibaüzenetet kapom: [link]

A nagy gond az, hogy egy online rádióadás készül a gépről, magát a gépet így semmiképp nem tudom újrarakni, nagyon sürgős, ez a vírus az adásom rovására mehet.


Óriási köszönet, aki segíteni tud. :)



2018. ápr. 30. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Inditsd el a géped csökkentett üzzemmódban es ugy töröld
2018. ápr. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. ápr. 30. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Malwarebytes-ot javaslom, hogy futtasd le rajta. Ingyenesen letölthető az alábbi linken: [link]


Ha nem segítene, akkor az ajánlom én is, amit a srác tanácsolt. De az imént említett program biztosan segíteni fog. :)

2018. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen unlocker nevű programok amik a törölhetetlen mappákat törlik, meg most néztem, van az iobit malware fighternek is olyan funkciója, hogy force delete, hogyha jobb gombbal rákattintasz; és van a nod32-nek is online scanner-je , ingyenesen. Amúgy ha régebbi a géped, eltarthat asszem talán 4 óráig is , amíg átvizsgálja.
2018. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Ja meg még nemtom, nekem szoktak lenni olyanok, hogy egyben az egész mappát nem engedi törölni, de ha belemegyek, megnyitom, onnan már 1-1 fájlt enged kitörölni,és akkor úgy lejön a program; meg pl vannak olyanok még hogy programok telepítése és törlése. És akkor már úgyis megy.
2018. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2018. ápr. 30. 21:37
 7/9 A kérdező kommentje:

Fél éves a gép, egy nagyon erős majdnem 2 TB-s Hp Z240 Workstation

16 GM Rammal

2018. ápr. 30. 21:40
 8/9 A kérdező kommentje:

*TB-os,

*GB

2018. ápr. 30. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Használj avastot. Azzal karaténba tudod behelyezni a(z) iediagcmd nevű fájlt.
2018. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!