Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet ebből valami baj?

Lehet ebből valami baj?

Figyelt kérdés

Kaptam egy e-mailt látszólag az Apple Ügyfélszolgálattól, hogy valaki belépett az Apple ID-mal. A levél alján volt egy link, hogy jelszó módosítás. Erre egy ismeretlen oldalt hozott be, amit azonnal bezártam. A számítógépemen is megnéztem, ahol a vírusirtóm jelzett, hogy adathalász oldal. Nem adtam meg semmilyen adatom. Valamihez hozzáférhettek? (pl.: Apple ID, postafiókom adatai, jelszava?)

Mit lehet tenni?



2018. máj. 14. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem adtad meg, akkor nem férhetett hozzá.


Az adathalászat pont arról szól, hogy úgy néz ki, mintha az az Apple bejelentkezési oldala lenne pl., te meg beírod a JÓ Apple ID-d és jelszavad, ő pedig közli, hogy "nem jó" ÉS ELMENTI, ellopja a bejelentkezési adataidat. Utána pedig ugye be tud lépni a fiókodba...


E-maileknél fontos, hogy ne csak a feladó nevét nézd meg, hanem az e-mail címét is. Ha gyanús, akkor instant kuka.

2018. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy még csak nem is hasonlít az az oldal az eredetihez.
2018. máj. 15. 08:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a modern böngészők már kiszűrnék a "pontosan" utánzó oldalakat (mint adathalász oldalakat), ezért nem néz ki ugyanúgy.
2018. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pot válasza:

ha nem adtal meg semmilyen adatot akkor nem lehet belole baj.

ugyes vagy h eszre vetted

2018. máj. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a jelszavadat nem is tudták ellopni, hisz nem adtad meg, azt simán megtudták, hogy élő email címet találtak, plusz a böngésződ által szolgáltatott adatokat (IP cím, tartózkodási hely, stb).

Nagy valószínűséggel fogsz még kapni hasonló leveleket.

2018. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!