Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Régi XP-s gépre milyen vírusir...

Régi XP-s gépre milyen vírusirtót ajánlotok? 17/f

Figyelt kérdés

Volt már a gépen újabb rendszer (Win 7, Win 10) de egyik sem futott rajta rendesen, akadás nélkül. Eredetileg XP Home Edition volt rajta, de mivel már nincs meg a DVD-m és a kódom ezért Windows XP Professional SP3-at telepítettem.

Minden driver fentvan, minden szükséges program, csak egy vírusirtó kéne rá.


A gép :

Processzor: DualCore Intel Pentium D 930, 3300 MHz

Ram: 4GB Kingston DDR2

HDD: 320GB HDD

Grafika: GeForce 7600GT 256MB


Ritkán van használva a gép, 2 hetente max 1-esz van bekapcsolva. Falun van az öreg házunkban, csak akkor van bekapcsolva ha valami buli van, vagy itt a haverok és zenét teszünk Youtube-ról.

Csak Youtube-ra van használva, meg néha facebook-ra semmi másra.



2018. máj. 30. 12:56
 1/9 Dongaben ***** válasza:
100%
Ehhez: Semmit. YouTube-ról nem töltesz le vírust.
2018. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán támogatja még bármelyik is az xp-t, úgy, hogy frissíti a vírusdefiníciót?

Próbáld meg az avastot, hátha.


Hopp, gugliztam egyet, szerencséd van:

[link]

2018. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Felesleges rá a virusírtó. Amúgy ezen a gépen a 7-nek futnia kell, csak lehet arra is raktál vírusirtót ami nagyon belassította, de Youtubera meg Facebookra használva felesleges rá.
2018. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
7-en nem volt rajta vírusirtó, a frissítések is ki voltak kapcsolva, mégis simán a chrome egy ablakkal annyira terhelte a procit, hogy 100%-on volt megállás nélkül, és akadozott a böngésző.
2018. máj. 30. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a Win7 hibája. Amikor ez még gép volt, akkor a Chrome-ot is ilyen vasra fejlesztették. Azóta jött ki belőle csillió új verzió, meg beszüntették a Flash támogatást, HTML5 van helyette... szerinted ezeket letesztelték, hogy futnak egy D-s Pentiumon? Ugyan már. A 2018-as Youtube lehet, hogy ugyanazt csinálja, mint a 2008-as Youtube, de sokkal erőforrás-igényesebb.
2018. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha támogatja az alaplapod, vegyél bele valami core2-es processzort. Nekem is volt valami hasonló gépem D-s pentiummal. Vettem bele 1000 ft-ért egy e6600-as c2d-t(sajnos a 7-8-asokat nem támogatta az alaplap). Nem azt mondom, hogy megtáltosodott, de bőven érezni lehetett a különbséget.

Ezt esetleg kipróbálhatnád, ha támogatja az alaplapod ennyi pénzt megérdemel az az öreg gép:


[link]


Ami a vírusirtót illeti az ingyenes Comodo-t ajánlanám. Nekem bevált, win10-en is az van. Hogy az XP-t támogatja-e még azt nem tudom, de egy próbát megér.

2018. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 belapus ***** válasza:
A Comodo még támogatja.Ráadásul elszigetelő mód is van benne, amely tovább növeli a biztonságot.
2018. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 7-en lehet a Windows Update fogta a procit. Így kell kikapcsolni:

Futtatásba beírod: services.msc

Szolgáltatásokban megkeresed a Windows Updatet

Jobb egérgomb, leállítás

Utána jobb egérgomb tulajdonságok, indítás típusa: Leállítva.


Így nem fogja zabálni a CPU a rendszert, Update meg felesleges egy ilyen gépre.

2018. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lajos54 ***** válasza:

"Ehhez: Semmit. YouTube-ról nem töltesz le vírust."

Ha onnét nem is, de bárhonnét mégis. Léteznek olyan vírusok, amiknek elég, ha van internet kapcsolat, nem is kell sehova csatlakozni, mégis "bejönnek".

Ez a gép, amin most éppen írok, egy Acer Aspire 5315. 1,86 GHz proci és 1,5 G memória van benne. Ez is még az XP-vel működik, arra a célra, amire használom, még elmegy. NOD 32 van rajta, amit magazinkóddal használok. Nekem bevált...

2018. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!