Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szükséges újratelepíteni a...

Szükséges újratelepíteni a gépemet?

Figyelt kérdés

Tegnap Skype-olás közben az alábbi ablak ugrott fel a böngészőmben:

[link]


Eközben folyamatosan töltött a HDD és alig tudtam kilépni a Windows-ból... Miután újra bejelentkeztem, a böngészőmnél a "Letöltési előzmények"-nél több mint 10 ezer elem volt, amit nem lehetett kitörölni... Aztán futtattam egy CCleaner-t, az már helyreállította a böngészőt és azóta semmi rendellenességet nem tapasztaltam... A gépemen van vírusirtó illetve kémprogramok elleni védelem beállítva, és Win frissítések terén is naprakész... Ezek után szükséges a tegnapi malőr miatt újrarakni a gépet (ami nagyon sok időt és energiát elvenne...), vagy mostantól már nem lesz baja ha nem Skype-olok, és senki nem hackeli meg?



2018. jún. 24. 11:38
 1/2 Argloss ***** válasza:

Nem lett meghackelve a géped, csak olyan forrásból telepítettél programot, ami nem biztonságos. Gondolom nem a skype.com-ról lett az a skype, vagy a windows áruházból...

Valószínűleg ugyanúgy tele van a géped vírusokkal, mint korábban, csak már nem látványos. Teljes víruskeresés, malware ( [link] keresés a minimum. Netbankra nem javasolnám ezt a gépet így.

2018. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát arra nem is fogom használni, csak filmletöltésre és netezésre használom... A Skype az eredeti oldalról lett feltelepítve, és ez az ablak akkor jelent meg, amikor megnyitottam Skype-ban egy linket, amit az egyik ismerősöm küldött... Miután megint megnyitottam ugyanazt a linket, már működött (és nem ezt az ablakot dobta ki)...

Mindenesetre köszönöm a választ, ment a zöld pacsi! :-)

2018. jún. 24. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!