Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fel tudnak venni a laptop...

Fel tudnak venni a laptop kameráján keresztül, ha nem villan fel semmilyen oldal, amelyik engedélyezést kér?

Figyelt kérdés

Szóval, ma kaptam egy levelet gmailen, amiben kérnek tőlem 570 bitcoint még estéig, cserébe nem küldik el az ismerőseimnek a rólam készített felvételeket.

Megjegyezném, hogy nem szoktam bedőlni az ilyesminek és semmit sem tud elküldeni az arcomon kívül, miközben kattintgatok, csak felkeltette ez a téma az érdeklődésemet.

Ezért olvastam pár oldalt, ahol azt írták engedélyezni kell a kamerát, mielőtt bekapcsol. Viszont, ha az bekapcsol valamilyen módon a tudtom nélkül, akkor is világítani fog a kis pöcök a kamera mellett.

De én nem figyelem, hogy világít-e vagy sem, így kíváncsi vagyok, hogy valamilyen úton-módon tényleg sikerült-e neki felvennie, mert ez esetben új vírusírtót kell keresnem.



2018. jún. 25. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Felvenni fel tudnak, de nem éri meg senkinek, mivel csak egy civil vagy. (Feltehetőleg.)

És ha valaki hozzáfér a kamerádhoz, akkor azt a LED világítása nélkül is megtudja oldani, és mindenféle engedélyeztetés nélkül.

De mknt mondtam, átlagembereknek nem kell ilyentől tartani. Egyébként Mark Zuckerberg-nek le van ragasztva a webcam-ja, bár az érthető is.

2018. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaja, láttam egy interjút egy (korábbi) FBI igazgatóval, ő is leragasztva tartja. De neki van is oka rá, esetedben egyértelműen bullshit.


Egyébként 570 bitcoin kereken 1 milliárd forint perpill, szóval ha ennyibe kerülne, hogy az ismerőseim ne nézhessék végig, ahogy csápos hentaira élvezek, arra azt mondom, így jártak, remélem, jót szórakoznak rajta :D

2018. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Őket mondjuk megértem, de nem tudom, hogy engem miért zargatnak.

Ha tényleg igaz, amit írtok, akkor nekem is ajánlatos lenne leragasztani a biztonság kedvéért vagy van olyan vírusírtó, ami kiszűri ezeket?

2018. jún. 25. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!