Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Bootolható meghajtóról induló...

Bootolható meghajtóról induló víruskereső nagyobb hatékonysággal találja meg és törli az vírusokat mint egy online kereső?

Figyelt kérdés
Például az ESET SysRescue Live hatékonyabb vagy az ESET online scanner? Szóval fertőzés esetén melyik módszer a jobb a felderítésben és a fertőzések eltávolításában?

2018. júl. 12. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én először a Malwarebytes-t próbálnám ki.

Persze, hogy a live scanner hatékonyabb.

2018. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
*A Boot CD a hatékonyabb, csak én meg fáradt vagyok, és a SysRescue Live alatt live scanner-re gondoltam.
2018. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért lehet hatékonyabb egy bootolható meghajtóról indított víruskeresés az esetlegesen fertőzött, élő rendszeren futtatottól, mert így a kártevő nem tudja kifejteni a hatását, meghamisítva ezzel a keresés eredményességét.


Egy köztes megoldás a csökkentett mód (hálózattal) használata:

[link]

ekkor nem a teljes rendszer töltődik be, így kisebb a kártevő "áldásos" hatása, mint az esetlegesen fertőzött élő rendszer esetén.

2018. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!