Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 10 tényleg lopja a...

Windows 10 tényleg lopja a személyes adatokat? Gyorsabb, fagyásmentesebb amúgy, mint win 7?

Figyelt kérdés
2018. júl. 25. 09:57
1 2 3 4 5 6
 1/51 belapus ***** válasza:
31%
Nem lopja.
2018. júl. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
50%

Nem lopja, csak gyűjti. Stabilabb, fagyásmentesebb, gyorsabbnak csak egy kis "takarítás" után mondanám, ennek a cikknek egyes részei segíthetnek:

[link]

2018. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira, mint a többi.. Nézd meg, hogy milyen adatvédelmi szabályzatot fogadtál el az elején.
2018. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
59%

Minden szolgáltatás adatgyűjtéssel jár, így a Windows 10 használata is (ez is egyfajta szolgáltatás). Akár a piaci trendek nyomon követéséről van szó a felhasználóktól gyűjtött adatok alapján, akár az alkalmazás stabilitásának nyomon követéséről állapotjelentések alapján, összeségében egy a cél: a profit. Pont lexarják, te mit ettél tegnap. Ebből nekik max annyi érdekes, hogy van-e olyan partnerük, ami teszem azt egy étterem, akiknek el tudják adni az információt aminek segítségével a partner a felhasználókra tudja szabni az étterem étlapját. Ez egy nagyon egyszerűsített példa, de az adatgyűjtést és feldolgozást valahogy így kell elképzelni. Azt még nem is említettem, hogy ezeket az adatokat automatikus rendszerek dolgozzák fel emberi beavatkozás nélkül, és az ember max az ebből elkészült összegzést látja. Így az átlag felhasználóknak azon nem feltétlen érdemes aggódni, hogy ez és ez adatokat gyűjt. Kell, nyilván oda kell figyelned mit osztasz meg, de ha te felügyeled a szolgáltatások által igényelt adatokat, akkor nincs min aggódni. Igen, van arra lehetőség, hogy megmondd, milyen adatokat gyűjtsenek rólad.

A Windows 10 amúgy az eddigi legjobb Windows, amit valaha használtam. Elmondhatom, hogy a több, mint 1 éves használat során SOHA nem találkoztam fagyással/összeomlással/kékhalállal. Ez részben betudható annak is, hogy végre magam tudtam összeállítani a gépemet alkatrészenként, így hardveres oldalról elmondhattam, hogy 101% a kompatibilitás. Persze volt már olyan PC-m is, ami jól volt összerakva, de még azokon is fordult elő nem egyszer ilyen-olyan SZOFTVERES hiba, amivel a Windows 10-en nem találkoztam még. Bár HDD-n olykor-olykor orosz rulett-érzést kelt a Win10 használata, de SSD-n pöpec minden.

2018. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
47%
Windows XP óta használom a Windows-okat, sőt, még Windows 95-öt vagy 98-at is volt alkalmam használni. Most hirtelen nem ugrik be melyiket a kettő közül. A Vista szimplán csak nem tetszett, a 7-esre váltást XP-ről meg sokáig halogattam. Win7-ről meg a gépújítás miatt logikusnak tűnt Win10-re váltani. Nem is olyan rég meg a közteset, a 8.1-et is volt alkalmam kipróbálni. A dizájnt leszámítva nem rossz.
2018. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
33%
Nem lop, amúgy igen gyorsabb.
2018. júl. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
22%
Egy fenét gyorsabb, amikor folyton frissiti magát a háttérben és lelassul. Játékosoknak talán jó, de komoly munkára, adatbázis kezelésre, munkára alkalmatlan, pocsék! Windows8 vagy 8.1, ezek a jók.
2018. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
68%
#7 arról nem a windows10 tehet hogy nem tudod rendesen beállítani. Nálam igen is gyorsabb és ilyen problémáim nincsenek mint neked
2018. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
31%

Win7 8.1 a király.

Win10 a leges leg rosszabb windows a világon.


Videó: [link]

2018. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
0%

#9 pedig sokkal jobb mint a 7


Játékok nálam sokkal szebben gyorsabban és jobban futnaj

2018. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!