Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Múlthéten ellopták a telefonom...

Múlthéten ellopták a telefonomat. Feljelentés megtörtént. SIM kártyát letiltottuk. A telefon előfizetéses. Azt olvastam, hogy IMEI alapján csak akkor talalják meg, ha másik SIM-et raknak bele. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2018. júl. 27. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mivel a SIM-et letiltottad így dobja magát hogy ha használni akarja akkor másik SIM kell. Nem, ugyanazzal a SIM-el is megtalálják...
2018. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, de ugy ertettem, hogy csak akkor talaljak meg, ha valaki rak bele kartyat, vagy akkor is, ha kartya nelkul hasznalja? Ezt olvastam egy helyen, hogy csak akkor jelzi a szolgaltatonak, ha kartyat helyeznek bele.
2018. júl. 27. 18:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem SIM nélkül is megtalálják ha be van kapcsolva.
2018. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igaz. Úgy van ahogy a kérdező írta.
2018. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy én írtam. Mivel egyes segélyhívó számokat SIM nélkül is lehet hívni, ebből logikusan következik hogy bemérhető a telefon SIM nélkül is ha be van kapcsolva.
2018. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Valóban jó a logikád, de sajnos nem így van.

A távközlési hálózatban SIM kártya nélkül nem tudod egy telefon pozícióját megmondani ( ha se hálózat, se WiFi kapcsolat sincs ).

2018. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Es ha kikapcsoljak az automatikus helymeghatarozast? Mert most van egy atmeneti keszulekem, es ha azon kikapcsolom, akkor azt irja ki, hogyha kikapcsolom a helymeghatarozast, akkor ha arra kerulne sor, hogy elvesz a telefon, akkor nem lesz esely megtalalni. Akkor gondolom, b*szhatom az egeszet, hogy megtalaljak valaha is azt a telefont.
2018. aug. 6. 09:05
 8/16 anonim ***** válasza:

A telefon saját helymeghatározása és a távközlési rendszer által nyújtott lehetőségek külön álló dolgok.


1. Eset nincs SIM kártya, de van WiFi kapcsolat, bekapcsolt telefon: természetesen megtalálható a telefon a felhasználó által. Erre vannak alkalmazások, de a távközlési hálózat számára a telefon nem létezik. Nincs regisztrálva a hálózatra. Ilyenkor maximum az deríthető ki, hogy hol volt utoljára a hálózatban telefon.


2. Nincs SIM kártya, Wifi kapcsolat sincs, bekapcsolt telefon: Nem lehet a telefont megtalálni, csak segélyhívás indítható róla.

2018. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha hívást kezdeményezek egy telefonról akkor valahol csatlakozik a hálózathoz amit meg minden hálózat tud hogy hol csatlakozott fel. Ebből pedig meg lesz a telefon helyzete is. Ugye a cellainformáció tartalmazza azt is, melyik adótoronyra csatlakozott híváskor a telefon. Segélyhíváskor is megtörténik ez és már meg is van a telefon.


Szerintem ez baromi logikus!!!

2018. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Fehersrac: nem így van. Azért nem akartam kifejteni mert totál okostojásnak tűnök és a kérdező szempontjából irrelevánst. Tényleg nem kötözködésből írom, nem szeretném ha akadékoskodásnak vagy lekezelésnek vennéd. Tényleg nem ez a célom. Megpróbálom unalmas az unalmas szakmai szöveget mellőzni, meglátjuk hogy sikerül.

Tehát: amikor a telefonban nincs kártya és be van kapcsolva csak ül süketen. Nincs regisztrálódva sehova sem, nem is képes rá: az operátor hálózatában a mobiltelefon előfizetőjét a SIM kártyával azonosítja ( mit jogosult csinálni, mit nem, mennyi egyenlege van pl prepaid esetén meg ilyesmi ) - nincs köze a készüléknek ehhez. Ez alapján találja meg a hálózat, hiszen regisztrálja magát és ha éppen keresik az előfizetőt akkor az adott területen ( ezt location areanak hívja a köznyelv ) megprüntyögteti a telefon ( ezt a szakmai nyelv paging-nek hívja ). A számodra fontos momentum az, hogy fenti procedúra csak SIM kártyával működik. SIM kártya nélkül - mint említettem volt nem lehet azonosítani az előfizetőt ( akár azt is mondhatnám, hogy nincs olyan cucc a telefonban ami megmondaná a telefonszámát ), nem is tud regisztrálni a hálózatra, nem mér semmit sem és nem is vagy képes "megpagelni.". Gondolj arra, hogy te telefonszámot hívsz és nem készüléket ( ha átrakod a SIMet egy másik telefonba akkor az a telefon fog megszólalni amelyikben a SIM van, hiába van mindkét telefon bekapcsolva).

Azért ez a nagy pagelési mánia részemről mert a mobil helymeghatározó rendszerben ( mps ) a paging lényeges elem. Itt nem a Wifis applikációról beszélek, hanem arról amikor ún silent paging-gel megkérdezi a hálózat a telefonodtól, hogy ugyan hol vagy. Fentiekből következik ha nincs SIM akkor nem lehet tudni hol vagy és maga a telefon se tudja, hogy hol van.

Nyilván, hogy mondhatnád, hogy dehátakkormégmindig hívhatsz segélyhívót ésatöbbi. Ezt is elmagyárom. Amikor segélyhívót hívsz akkor a telefon kihagyja a hálózati autentikációs részt. Kb úgy képzeld el, hogy szinte véltelenül ráhangolja magát egy cellára ( akár más operátor cellájára ) és nyom egy hatalmas HELP ME! ( Nem a Beatlesre gondolok! ) üzentet. Igazából egy EA ( emergency access ) üzenetet fog rikoltani, és az első alkalmas cella amit talál meg is fogja adni neki - mivel szabvány kötelezi rá, ez a cella bármelyik adott területen lévő operátor 3G és 2G cellája lehet. LTEn egyébként szopóka van, mert mindenféle core hálózat sajátosság miatt ohne SIM nélküli segélyhívás, ennek mókolása egyébként folyamatban van.

Nem tudom tudsz e követni de annyi történt, hogy kértél egy EA accesst és remekül beirányíották a hívást egy segélyközpontba. Ezen a ponton tudja meg az adott segélyhívás lebonyolító operátori hálózat, hogy melyik cellában vagy de a pontos pozíciódat nem tudja. Ugyanis a mobilpozícionáláskor a paging üzenet elkér egy rakás infót a mobilodtól amit aztán abból mindenféle okosság alapján meghatározza a helyzeted. Ez a pontosság sok mindentől függ, regényt lehetne írni, nem akarom szaporítani. Ha van kérdésed szívesen válaszolok rá.

2018. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!