Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha van a gépen két operácíos...

Ha van a gépen két operácíos rendszer és az egyik virusos lesz akkor a masik is az lessz?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, általában egy kártevő egy konkrét környezetre készül, de nem is lehetetlen, hogy az inaktív rendszert fertőzze meg. De ennek a gyakorlati esélye elhanyagolható.
2018. aug. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az sok dologtól függ. Ha egymással inkompatibilis a két rendszer (pl. Windows és Linux), akkor esélytelen, hiszen még ha meg is tudja a másik rendszer fájljait fertőzni, azt a rendszert elindítva nem fog futni a vírus kódja.

De ha a két oprendszer nem látja egymás partícióit, akkor sem esélyes, hogy a fertőzés átterjedjen. Elméletileg nem lehetetlen, de ahhoz specifikusan erre kéne megírni a vírust.

Két kompatibilis oprendszer esetén viszont, amennyiben a másiknak a partíciója is látható, a futtatható fájljai megfertőződhetnek, és a másik rendszerben azt futtatva aktiválódhat a vírus. De a mai kártevőknek már nem ez a jellemző terjedési módja. A futtatható fájlok fertőzése kb. a 2000-es évekig volt bevett gyakorlat.

2018. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"de ahhoz specifikusan erre kéne megírni a vírust"

Igen, én is így értettem. Nem tudok ilyenről, csak nem akartam kategorikusan azt írni, hogy lehetetlen. :)

2018. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!