Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Két teljesen random ember rám...

Két teljesen random ember rám írt facebook-on, hogy valaki durva képeket rakott ki rólam valahova. Ez kamu, ugye?

Figyelt kérdés

Most láttam a szűrt kérésekben, hogy pár hónapja valami csávó, aki már korábban is írogatott (azt is csak most vettem észre) küldött egy linket, hogy tudom-e hogy valaki "ilyen képeket" rak ki rólam. Aztán egy link. Nemrég egy nő is rám írt olyan szöveggel, hogy "szólj neki, hogy ne tegyen ki rólad ilyen képeket." És ő is egy ilyen linket küldött.

De elég furán néz ki a link, úgy kezdődik, hogy facebookcom.nhely.com

Ja és ha linket küldesz messengeren, akkor ugye a link alatt megjelenik egy kép. És ezen a képen a facebook kezdőlapja van, hogy jelentkezz be vagy regisztrálj. Ez is elég fura.

Először a nő írt, akkor bevallom, rákattintottam a linkre, de csak egy olyan oldal jött be, ami úgy nézett ki, mint a Facebook és kérte, hogy jelentkezzek be, de nem tettem, mert gondoltam, hogy ez valami kamu, hiszen én már be voltam fejentkezve...


Arra gyanakszom, hogy ez valami kamu vagy vírus. Vagy szerintetek mi lehet? Bevallom, kicsit beijedtem, hogy vajon miféle képekről lehet szó. Valakinek van ötlete, hogy ez mi a franc?



2018. szept. 25. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vírus jellegű, időről időre megjelenik, üzenőfalon és privát üzenetekre is. Gyakoribb verziója ennek, hogy "nézd meg az én szexi képeimet", mármint mintha a küldő magáról tett volna fel.

Viszont ha a szöveg magyaros és gyanús, hogy nem gép írta, hanem az illető, akkor lehet sima adatlopás is.


Ha aggaszt a dolog, írj vissza az illetőnek, hogy sajnos neked nem jeleníti meg, legyen oly drága és mentse már le, miről van szó, küldje át a képeket neked messengeren.

Gyanítom erre nem kapsz választ, vagy valami kamut, hogy miért nem mentheti le. :)

2018. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2018. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
ez egy tipikus modszere egy fiok ellopasara. megijesztenek, te pedig mivel felsz, konnyebben megteszed amire kernek. a link amit kuldtek egy hamis link, direkt hasonlo, mint a facebooke. megcsinaltak a weboldalt olyanra, mint a face. ha te ide bejelemtkezel akkor megadod nekik a felhasznalo meved es a jelszavad es meg is vannak. ne jelentkezz be a linkrol, hidd el, h semmilyen kepek nincsenek rolad.
2018. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne rólad valami kép, akkor nem két idegen szólna, hanem a barátaid :)
2018. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Adathalász oldalról van szó, ilyen beugratással akarnak rávenni, hogy kattints rá, jelentkezz be.

Az oldal pedig lementi a felhasználónevedet - jelszavadat, ellopjákk a hozzáférésedet.

2018. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt Phishing-nek, azaz adathalászatnak hívják. Ahogy írtad is facebookcom.nhely.com volt a cím, aminek ugye köze sincs a Facebookhoz, hanem egy nhely.com címre mutat. Alcímet meg olyat hoz létre az ember, amilyet akar.

Az, hogy rákattintottál és bejött egy Facebookhoz hasonló oldal, önmagában még nem biztos, hogy gondot okoz (persze rosszindulatú programot telepíthet), de itt arra mennek, hogy a sok tudatlan, óvatlan vagy nemtörődöm ember be is írja az adatait és már el is lopták a jelszavadat és vele a Facebook accountot.


Amit javaslok: alapos vírusellenörzés, jelszavak megváltoztatása a biztonság kedvéért és legközelebb rögtön töröld az ilyen üzeneteket, mert ezek olyanoktól jönnek, akik voltak olyan buták és megadták az adataikat.


Ja, és piros pont, hogy már a linkből gyanakodtál, mert az emberek 99.9%-ának fogalma sincs arról, mi az az URL és miért lehet gyanús a fentebb említett cím.

2018. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:

Gondolkozz!

Nehéz, de megéri. Ha jól csinálod megkapod a választ magad.

2018. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

No comment...

[link]

2018. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!