Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Biztonság

A kérdés

AVG Antivírus Free vagy Avast Free? Ezek közül melyik a megbízhatóbb, hatékonyabb? Melyiket érdemes letölteni? (semmi extra védenivaló, egyszerű mezei gép, hobbicélra)

Keress kérdéseket hasonló témákban: AVG, Avast, vírusirtó

2018. szept. 26. 11:37  Privát üzenet  

A válaszok
AVG-ről nincs tapasztalatom, de az Avastot évek óta használom. Szépen teszi a dolgát, soha nem kaptam be semmit

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. szept. 26. 12:58 Privát üzenet

Érdekesség: Az Avast már megvette az AVG-t néhány éve.

Tehát olyan nagy különbség nem lehet köztük.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2018. szept. 26. 13:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót : akkor Avastot töltök le.

Amit imént elfelejtettem megkérdezni:

MELYIK LETÖLTŐOLDALAK BIZTONSÁGOSAK ? ? ?

Melyik az, ami nem fertőzéseket és felesleges, kéretlen dolgokat nem tesz a letöltött cucc mellé? (pl. McCafe, Bing...)

Amikor olyan figyelmeztető üzit küld a gép, hogy nem ellenőrzött, vagy nem biztonságos helyről töltök le, akkor mi a teendő?

Csak csukjam be az egészet és keressek más letöltőoldalt, vagy valami más teendőm is van, mielőtt máshonnan újra megpróbálom letölteni, amit szeretnék?

Csak az Origo szoftverbázist "ismerem", de azt mondták, hogy ha valami cégnek van a SAJÁT honlapján letöltési lehetőség, akkor csak onnan, mert az tutira "ellenőrzött" hely.

Ebből mennyi az igazság?

Írjatok (linkeljetek) megbízható letöltőhelyeket! Köszönöm!

# 3/8Időpont 2018. szept. 26. 13:55 Privát üzenet

"Csak az Origo szoftverbázist "ismerem", de azt mondták, hogy ha valami cégnek van a SAJÁT honlapján letöltési lehetőség, akkor csak onnan, mert az tutira "ellenőrzött" hely."

Én is ezt az elvet követem. Softonic és hasonló oldalakat kerülöm. De amúgy is visít az avast, ha onnan töltök valamit.

Origo szoftverbázis szerintem megbízható.

Avast:

[link]

Elképzelhető, hogy az avast security browser is felmegy, de simán uninstallálható

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. szept. 26. 14:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget : üdv mindenkinek! :)

# 5/8Időpont 2018. szept. 26. 14:13 Privát üzenet
Az esetek 99%-ában van hivatalos oldala egy programnak (ha nincs, akkor csak volt) és természetesen onnan érdemes letölteni.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2018. szept. 26. 15:45 Privát üzenet
ccleaner is vírusos volt 2018 augusztus 15-én és augusztus 24-én 1.07.3191-es CCleaner Cloudba 32-bites windowsos eszközökre letölthető 5.33.6162-s ccleaner-be

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. szept. 26. 15:54 Privát üzenet
Egyértelmű, ESET!

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. szept. 28. 15:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érdemes lenne befizetni valamelyik szolgáltatására az Avast virusirtónak?
Miújság van az Avast virus irtóval? Mennyire jo? érdemes használni otthoni használat.
AVG - t tényleg nem érdemes telepíteni?
Felvásárolta elvileg az Avast az AVG vírusirtót. Érdemes elgondolkozni azon, hogy az AVG-ről másra váltson az ember?
Van egy AVAST nevű (próbaverzió) víruskeresőm, ez átvizsgálja a gépet és mindig kiírja, hogy valami tömörített mappákat nem tud megnézni, mert. Nem tudja. Ez mit jelent érdemes-e foglalkozni vele?
Miért van az, hogy mobilon rengeteg ingyenes, használható vírusírtó van, addig Windows-ra egyedül az Avast-ot érdemes használni az ingyenesek közül?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Biztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!