Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mért fagy le az összes böngész...

Mért fagy le az összes böngésző, ha rákeresek egy szóra? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap lejárt a licensem Windows 10-hez, kirakta a vízjelet. Ma reggel óta a Chrome böngészőben kb 10 percenként megnyit valami egy hírdetéses oldalt(főleg IForex címkével) Ráengedtem elsőre egy alap Win 10 víruskeresést, majd egy offline szintén win defendert, illetve elindítottam egy részletes keresést is, de mivel kb 15 órát saccolt mire végez, így nem hiszem hogy ez hoz eredményt, a probléma fennáll továbbra is ezért rákerestem, pop-up/felugró ablakok eltávolítására, hát nem sok sikerrel( még a Chrome kártékony programok keresését is lefuttattam sikertelenül) ezért elkezdtem nézni melyik fajta vírusírtó oldhatná meg a problémát keresés közben beírtam a Google keresőbe a következőt: Nod32 Eset Na itt kezdődtek a problémák a böngésző egyszeűen lefagy és az összes böngésző és kereső motor esetében ugyan így járok, ha bármi olyan szót beírok keresőbe, ami ehhez a vírusírtóhoz kapcsolódik. Nagy nehezen letöltöttem az avast vírusírtót de azon kívül, hogy lekapcsolta a Win defendert, nem talált vírust vagy egyéb kártékony programot. De a probléma továbra is fennáll. Ja és hátha valaki ebből fejti meg a gondot, a Win defender offline víruskeresés után, ami újra indítja a gépet vagy a maga a defender frissítése után (sajnos nem tudom melyiknél lehetett, mert később vettem észre) a vízjel eltűnt, mintha magát aktiválta volna a Win idő közben. Lehetséges, hogy még a gép összeszerelésénél és a win 10 telepítésénél fölraktak valami aktivátort, ami most bugol és előidézi ezeket a problémákat? Ha igen akkor kénytelen vagyok újra rakni a Win 10-et? Vagy tudtok ajánlani valami vírusírtót? Úgy tűnik ugyan is, az Avast saját böngészőjén belül rálehet keresni a vírusírtókra, még a esetre is, így onnan le tudom tölteni őket, ha kellene. Lehetőleg ingyenes programokat ajánljatok, nem nagyon vagyok elereszve most pénzzel. Remélem tudtok segíteni, a windows újratelepítést szeretném elkerülni.

2018. okt. 1. 16:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat még annyit, nem csak a Eset, hanem egyébb pl malwarebytes kifejezésnél is produkálja a lefagyást.
2018. okt. 1. 16:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem töltöttél le esetleg valami bővítményt mostanában? Nekem egyszer az hozott reklámokat.

Nézd meg, hogy más böngészőben is van-e ez.

Ha minden szakad, akkor telepítsd újra a Chrome-ot szerintem.

2018. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most letöröltem minden bővítményt hátha, de semmi változás, egyelőre a többi böngészőben csak a fagyás probléma ismétlődik, reklámokat nem nyitnak meg arra tippelek, hogy ez két különböző vírus lehet, de sajnos az eddigi víruskeresők nem hoztak ereményt egyikre sem, viszont a fagyás problémára ideiglenesen míg újra nem indítom a gépet találtam megoldást a háttérfolyamatok között volt két névtelen, ránéztem a tulajdonságaira és kiírta, hogy ez a SysWOW64 nevű mappához/programhoz vezethető vissza. Nem igazán derült ki számomra mi is ez, Interneten hol vírusnak hol egy sima fájlnak/mappának mondják.Illetve egyszer az egyik vírusírtó megfogta az egyik megnyiló oldalt ami kiírta, hogy ez egy Fpagesnes(dot)com Adware. Most épp az utobbi eltávolításán ügyködök ezek szerint ez egy programmal települt vagy hordozza és emiatt nem látják a vírusírtók. De azért köszi a gyors hozzászólást.
2018. okt. 1. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Más baj lehet ott. Beírtam a Goggliba hogy NOd32 és 81 60000 ( 81 millió) találatot adott

Nagyjából 81 800 000 találat (0,54 másodperc)

Keresési javaslat: Nod32


Keresési eredmények

Internetes találatok

ESET: Antivírus és vírusirtó szoftverek

[link]

Deon Seymour. Az ESET NOD32 Antivirus programot használom a PC-men és a Mac-emen is, legyek akár otthon, a munkahelyemen vagy épp út közben.

‎Letöltés · ‎ESET NOD32 Antivirus · ‎Ingyenes próbaverzió · ‎Otthoni

2018. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak a probléma az volt, hogy a gépen nem lehetett rákeresni a NOD32-re és egyéb antivírus programokra csak ha a Feladatkezelőben a Háttérfolyamatok alatt ki nem lőttem ezt a két név nélküli programot Különben az adott böngésző, amit épp használtam, lefagyott és csak feladatkezelőben lehetett kikapcsolni. Így sikerült egyébként letöltenem a Malwarebytesot ami 2 perc alatt letörölte a pop up programokat, és úgy tűnik mind a fagyást, mind a reklámokat megszűntette. Legalábbis eddig nem tapasztaltam problémát.
2018. okt. 1. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!