Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nem enged hozzáférést, pedig...

Nem enged hozzáférést, pedig rendszergazdaként vagyok bejelentkezve?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő:

Van egy rendszergazda(A) fiók, meg egy másik fiók(B)(amit már töröltem)

Adott egy M meghajtó, és (B) számára letiltottam 2 mappát, a rendszergazdnának minden engedély megmaratd persze.

SZóval (B) törölve lett, de viszont (A)-nál csómó képnél azt írja hogy nincs megfelelő jogosultságom a fájlt tartalmazó mappa elérésére, pedig már meg adtam minden létező engedélyt aminek csak lehet, de így se.Tanácstalan vagyok:/


2010. jún. 23. 15:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Na meg hiába vagyok a rendszergazda fiókba olyan mintha nem is ott lennék, amire lehet rákérdez hogy rendszergazdai jogosultság szükséges, rányomok hogy igen elis fogadja, viszont ennek szerintem automatikusnak kéne h legyen ha már rendszergazdaként vagyok bejelentkezve..
2010. jún. 23. 15:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Vedd át saját tulajdonba.
2010. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Így működik, csak az a gond hogy mappáknál nem találtam ilyet, szal egyesével kellene minden képet tulajdonba venni ami sok idő.Viszont még mindig gond, h felhazsnálóként kezel, pedig rendszergazda fiókba vagyok.

Rámentem hogy a rendszergazda legyen a tulajdonos, de ekkor még nem tudtam megnézni csak ha ezután engedélyeztem a felhasználóknak.

( a gépen a rendszergazda fiókon kivül most nincs más fiók)

2010. jún. 23. 15:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Win7-em van amúgy.
2010. jún. 23. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem minek kell variálnod a dolgokat. Win7en alapból olyan felhasználó vagy, aki egy igen gombot nyomva hozzáfér a rendszergazda funkciókhoz is.

A TotalCommander Powerpack már xp alatt is képes volt módosítani a jogosultságokat, és átvenni is.

2010. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a DropPermission segédprogit direkt az ilyen idegesitő fájlvédelem ellen találták ki. A CHIP oldaláról le tod tölteni
2010. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi^^


Megmentettél pár óra feles melótól, ment a plusz.

2010. jún. 23. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!