Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy véletlen folytán vmi...

GImre kérdése:

Egy véletlen folytán vmi lekódolta az összes kép-, office-, szöveges-, fájljaimat. Mindegyik kiterjesztés mögé egy Setbam kiterjesztést rakott. Eltüntek az Outlook összes levelezéseim a firefox könyvjelzőim. Volt valakinek ilyennel dolga?

Figyelt kérdés

---= GANDCRAB V5.0.4 =---


***********************UNDER NO CIRCUMSTANCES DO NOT DELETE THIS FILE, UNTIL ALL YOUR DATA IS RECOVERED***********************


*****FAILING TO DO SO, WILL RESULT IN YOUR SYSTEM CORRUPTION, IF THERE ARE DECRYPTION ERRORS*****


Attention!


All your files, documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension: .SETBAM


The only method of recovering files is to purchase an unique private key. Only we can give you this key and only we can recover your files.


The server with your key is in a closed network TOR. You can get there by the following ways:


| 0. Download Tor browser - [link]


| 1. Install Tor browser

| 2. Open Tor Browser

| 3. Open link in TOR browser: [link]

| 4. Follow the instructions on this page


On our page you will see instructions on payment and get the opportunity to decrypt 1 file for free.



ATTENTION!


IN ORDER TO PREVENT DATA DAMAGE:


* DO NOT MODIFY ENCRYPTED FILES

* DO NOT CHANGE DATA BELOW



2018. nov. 29. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg ez egy titkosító vírus ami letitkosítja a fájljaidat, aztán pénzért megveheted a kulcsot amivel visszatudod fejteni azokat
2018. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez hogy került a gépedre? Használtad a tor-t?
2018. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a GANDCRAB nevű vírus. Valószínűleg kaptál valamilyen csatolt fájlt egy ismeretlen feladótól, és te ügyesen megnyitottad...


Itt van egy program, ezzel megpróbálhatod visszaállítani a fájlaidat, de elég kétséges a siker: [link]

2018. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen használtam tor-t máskor is használtam de eddig nem volt semmi probléma. :-(
2018. nov. 29. 13:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem sikerült se letölteni se más.
2018. nov. 29. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad takarékoskodni a védelem árán, meg kell venni egy évre a licenszkódot és arra figyelni, hogy naponta frissitse magát. Nálam is volt kb. három hete zavar, de azért, mert benyelte a vírust, lecseréltem a felületet, beírtam a vásárolt kódot és működik, nem zárolhatta a vírus a gépet. Eset Internet Security11 a védelem.
2018. nov. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2018. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vidd szervízbe, valamelyik iráni "Ali" a tettes, megírták a neten, hogy ők inditották ezt.
2018. nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!