Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van a jelszókezelőknek valamil...

Van a jelszókezelőknek valamilyen potenciális sebezhetősége? Mi az?

Figyelt kérdés
Eddig mindig egy füzetbe írtam recepteket, amelyek alapján minden oldalhoz külön vissza tudom fejteni a jelszót, ha elfelejteném. Macerás és lassú, ezért gondolkozom egy Dashlane-en. De van bármi sötét oldala annak, hogy az összes jelszavamat egy ilyen szolgáltatás kezébe adom?
2019. jan. 21. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a KeePass-t csak ajánlani tudom. Offline, tehát csak neked van még, funkcionalitásban kedvező és ingyenes
2019. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A LastPass 256 bites AES titkosítást használ, nincs az az isten, hogy bárki valaha is feltörje. A dekriptálási hozzáférés is csak a te gépeden található meg, tehát a hackernek meg kell szereznie a mesterjelszavad, felhasználói neved, e-mail címed és e-mail jelszavad, plusz ott kell ülnie a gépednél. Telefonon tovább lehet nehezíteni pl. ujjlenyomat-azonosítással is. Ha minden kötél szakad, a teljes adatbázist lekérheted kinyomtatható változatban is, hátha megszűnik a cég. Én 10 éve használom gond nélkül.
2019. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Derwer ***** válasza:

#2: soha ne mond hogy soha... Ha egyszer lesz kvantum számítógép akkor minden ma titkosítás azonnal elbukott. Persze ez jelenleg elméleti lehetőség, de dolgoznak rajta


Kérdező: Én is Keepasst használok. A titkosított állományt nyugodtan feltakhatod pl Google drive-ra is , védett és ezáltal pp mobilon is elérheted.

2019. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eddig én is Keepasst használtam de áttértem a SafeInCloud ra.
2019. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A SafeInCloud jó kis program, szebb a felülete mint a KeePass-nak, de sajnos csak az asztali változata ingyenes.
2019. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Van a jelszókezelőknek valamilyen potenciális sebezhetősége?"

Van:

PEBKAC(Problem Exists Between Keyboard And Chair)

vagy

PEBMAC(Problem Exists Between Monitor And Chair)

Szóval mindig a felhasználó a gyenge láncszem.

Offline tárolni biztonságossabb,mint online(3. fél).

2019. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!