Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van olyan karakter, amelyet...

Van olyan karakter, amelyet szinte minden oldal elfogad a jelszójában?

Figyelt kérdés
Elég idegesítő, hogy például a kötőjelet vagy a dollárjelet néhány oldal nem tolerálja egy jelszóban. Minél több karakter engedélyezett, annál több számítási kapacitásra lesz szüksége a hackernek, hogy feltörje a jelszavakat. Nem értem, miért nem lehet nagyon sok dolgot engedélyezni.
2019. jan. 22. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én meg azt nem értem, miért kell ezen rugózni. Használj 16 karakter hosszú kisbetű, nagybetű+szám kombinációt és kész!! Minek a speciális karakter????
2019. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rövidebb jelszavakra is növelni lehetne velük a biztonságot.
2019. jan. 22. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen, de látod hogy ennek meg az a hátránya, hogy sok oldalnem fogadja el. Ahány oldal annyi feltétel. Épp ezért kézenfekvőbb egy hosszabb normálkarakteres jelszó mert azt mindenhol be tudod majd írni.
2019. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
batman, superman
2019. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval ahelyett, hogy fejlesztenénk a gyengébb, összeszedetlenebb rendszert, inkább igazodjunk hozzá? Miért nem akarjuk esetleg még a számokat is kivenni és esszéket írni a szövegdobozokba?
2019. jan. 22. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt marha kevés ráhatásod van arra hogy egy vagy több oldal fejlessze a jelszókezelését. Senki nem fog erre kötelezni senkit, tehát te vagy kénytelen igazodni a gyengébbhez. Másrészt meg hogy esszét kéne írni az egy erős túlzás. 16 karakter nem esszé, de 12 karakter esetén is kéne 3000 év a feltöréshez...
2019. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem így próbálják kiszűrni az SQL injection és a buffer overflow minimális lehetőségét is.
2019. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tessék, ha ennyire nehézséget okoz, itt generálhatsz speckó karakteres és speckó karakter nélküli, csak az angol ábécé betűit és számokat tartalmazó jelszavakat:

[link]

2019. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Ezeket a password generátor oldalakt végkép nem értem...


Egyrészt ki az a hülye aki nem tud meghatározott karakterekből - betű, szám esetleg speciális karakterek - egy kellően változatos nem ismétlődő karaktersorozatot leírni, másrészt mi arra a garancia hogy az ilyen oldalakon generált übertuti jelszó nem kerül bele egy szép nagy adatbázisba ami majd jelszófeltörés esetén szépen ki lesz próbálva feltöréskor?? :))))

2019. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

> Van olyan karakter, amelyet szinte minden oldal elfogad a jelszójában? <


Igen. például az A betűt. De a B -t és a C -t is.. :)

2019. febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!