Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusra utal a ndmjf kiterjesz...

Asam73 kérdése:

Vírusra utal a ndmjf kiterjesztésű fájl?

Figyelt kérdés

A jellemző fájljaim kaptak egy plusz kiterjesztést és ez az ndmjf. Vírusos a gépem? és sok könyvtárban a

NDMJF-DECRYPT.txt fájl van.



2019. jan. 28. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy zsarolóvírus fertőzte meg. Az adataidnak valószínűleg annyi.
2019. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az fatya... Semmi megoldás?
2019. jan. 28. 22:33
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Vagy fizetsz nekik és reménykedsz, hogy betartják amit ígértek vagy újrarakod a gépet.
2019. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a dolog annyira új? Mert erről történetesen nem találtam semmit a neten... Még utalást sem, nem hogy megoldást... :(
2019. jan. 28. 22:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Vajon csak a rendszerpartíciót érinti? Lehúztam a data vinyókat... nem mertem még semmin sem megnézni...
2019. jan. 28. 22:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Tisztességesen megírt zsarolóvírus végigmegy a felcsatolt meghajtókon.
2019. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem annyira új, lásd:

[link]


Leginkább az elmúrt pár évben csengtek le ezek, a cryptovaluták által biztosított nehezen visszakövethető fizetési lehetőségek miatt, őszintén, kész csoda, hogy nem hallottál róluk főleg ha rá is kerestél most.


Megoldás nincs, és nem javasolt fizetni mivel nyilván nincs garancia a visszafordításra. Javasolt teljesen formázni még a nem rendszerpartíciókat is.

2019. jan. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! :)
2019. jan. 31. 13:12
 9/10 A kérdező kommentje:

Kimondottan erre a kiterjesztésre, zsarolóvírusra kerestem rá. Azt tudom, hogy vannak ilyenek...


Erre a "ndmjf"-re nem találtam semmit...

2019. jan. 31. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen vírusoknak nem érdekük a hírnév, természetes, hogy kitalál magának legalább gépenként egy random nevet.
2019. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!