Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Biztonság

A kérdés
XxJedie420 nevű felhasználó kérdése:

Hogy kell kideríteni ha lehallgatnak, illetve ha külsőleg valaki turkál a PC-n/ telefonban?

Érdekelne hogy mik a lépései annak, hogy utánajárjak hogy ki és mi mit követ el a gépen.

Ha lekövetnek, lehallgatnak, akármi ilyesmi ha előfordult, akkor hogy lehet ezeket a dolgokat kideríteni?

Telefonnál, gépnél egyaránt.

Esetleg ha valami vírust szedtem össze, hogy kell utánajárni hogy milyen információt/adatot továbbított, és hova, ha ez megtörtént?

Keress kérdéseket hasonló témákban: biztonság, telefon, számítógép, rendszer, vírus

febr. 11. 23:43  Privát üzenet  

A válasz
Te valójában hacker gyorstalpalót kértél. Szóval nem két perc megtanulni. A fejlődési irány és szint teteje meg a csillagos ég. Egyébként vannak ártalmatlan követések is, pl amikor elfogadod a kukikat (na nem úgy, hanem cookie). Vagy pl ha felraksz Peer Guardian-t, láthatod, hogy sokszor tizedmásodpercenként általánosan vizsgálja felhasználók millióit több cég is, Kínától az USA cégekig.

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont febr. 12. 02:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ilyen tudást hogy lehet elsajátítani, esetleg valami anyagot tudnál küldeni nekem?

Illetve még 1 olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki belép a PC-be, feltünőbb módon, azt hogy lehet lenyomozni?

# 2/2Időpont febr. 14. 10:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehetséges Androidos telefonon külsőleg RAM-ot bővíteni?
A tabletem kijelzője hossában betörött, de külsöleg nem érezhető, csak egy fehér fénycsík! Ami jobban agaszt az az, hogy a tabletem jobb oldalán befojt a képerny, egz feketeség...
Hogyan lehet c++ -ban egy külsőleg előhívott osztály változóját egy függvénybe meghívni?
Lehetséges, hogy a mobilomon/számítógépemen lévő kamerával/mikrofonnal lehallgatnak/lefigyelnek?
Komolyan gyanakszom, hogy munkahelyemen lehallgatnak. Hogy tudnám kideríteni, vagy megtalálni az ezközt? én a témahoz nem értek.
Mi utalhat arra ha valaki külsőleg bejutott a számítógépembe és irányítani tudja meg látja mit csinálok?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Biztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!