Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságos netről...

Laura2.1 kérdése:

Mennyire biztonságos netről rendelni?

Figyelt kérdés
olyan webshopokra gondolok, ahol csak átutalással lehet fizetni. Mennyi esélye van annak, hogy meglopjanak? népszerűbb oldalakról szeretnék rendelni (Zaful, Amazon, Etsy stb)

2019. ápr. 11. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Amazon megbízható. Egyébként ott van átutalásos fizetés? Én mindig bankkártyával fizettem. Másik 2 oldalról még nem hallottam.
2019. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A bankod véd minden ilyen jellegű probléma ellen, az eladón kívül senki sem vállal anyagi kockázatot. Sokkal biztonságosabb így vásárolni mint készpénzzel elmenni a boltba.
2019. ápr. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyen védelem csak bankkártyás vásárlás esetén van. Átutalás esetén kérhetsz visszahívást, de ezt a másik félnek jóvá kell hagynia. Ha nem hagyja jóvá, akkor csak perelni tudod, ami nem biztos hogy kifizetődő, pláne ha a másik fél külföldi.
2019. ápr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező az "átutalás" alatt a kártyás fizetést érti. Az biztonságos.


Az átutalást csak megbízható helyek esetén érdemes bevállalni, akik tényleg léteznek, van nyitva tartó boltjuk az országban (akár több is), elérhetők és felelősségre vonhatók adott esetben.

2019. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!