Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Google Chrome-ban időközönké...

A Google Chrome-ban időközönként felugrik egy gasurvey gemius.com-os kérdőíves lap. Ez vírus lehet?

Figyelt kérdés
Hogy lehet megszabadulni ettől? Az ESET Internet Security nem talál semmit.

#vírus #gasurvey
2019. jún. 16. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerintem csak automatikus követésen alapuló idegesítő hirdetések.

Töltsd le a MalwareBytes Anti Malware-et, telepítsd, frissítsd adatbázisát, majd végez keresést a rendszeren (amikor MalwareBytes-t elindítod, böngészőt zárd be teljesen - biztos ami biztos). Ha lefutott, akkor Google Chrome kiegészítők közül tedd fel az Ublock kiegészítőt, nézd meg a szűrőlistákat, pipáld be ami kell.

2019. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A MalwareBytes Antimalware nem talált semmit.
2019. jún. 16. 11:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Töröld a böngészési előzményeket (bár erkkor esetleg kiléptethet pár oldalról - szolgáltatásból) és tedd fel, állítsd be a kiegészítőt.
2019. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Felugró hirdetések letiltása. Ezt keresd meg. Aztán a Chrome webáruházból telepitsd az uBlock Plust, naponta kézzel frissitsd a Külső szűrőknél. Soha nem lesz ilyen gondod.
2019. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Állítsd vissza gyárira a Chrome-ot, és ha Androidos renszeren vagy, próbáld ki az Anti Adware programot
2019. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is előjön időnként. Lenulláztam teljesen már a Chrome-ot miatta, de akkor is előjön egy kis idő múlva.
2021. febr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tudom, nem mai kérdés, de a megoldás a következő: ha előjön a kérdőív, alul a jobb alsó sarokban kattints a "ne mutassa a kérdőívet" linkre, ekkor előjön egy tájékoztató és azon belül a LEIRATKOZÁS linkre kattints. Ezzel elhelyez egy COOKIE-t a gépeden és egészen addig nem fogod látni, amíg ki nem törlöd ezt a COOKIE-t (összes COOKIE törlés vagy újratelepítés esetén újból be kell állítani!). Mivel ez nem vírus és nem is felugró ablak (mivel kattintásra történik valami) a vírusírtó meg a bővítmények - hacsak nincs spécin beállítva - nem tudnak vele mit kezdeni.
2021. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!