Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » DDoS, van védelmem? (Router,...

DDoS, van védelmem? (Router, telekom, dinamikus ip, dns)

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy a routerünk, egy ZTE H368N, amin kis nézelődés után találtam tűzfalat, mely be van kapcsolva, és kiírja hogy hányszor védett meg pl. TCP flooding, stb.-től. (Ez mindig 0-án van)

Ez akkor DDOS védelem?

Fontos lenne, szerverekhez kellene.



2019. júl. 17. 02:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A TCP (SYN) flood az csak egy fajtája a DDoS támadásoknak. Egy általános DoS vagy DDoS védelem ennél azért összetettebb.

"kis nézelődés után találtam tűzfalat" .. "Fontos lenne, szerverekhez kellene."

Nem akarok gonosz lenni, de ha valóban fontos, akkor régen rossz, ha itt kérdezed.

2019. júl. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi helyen nem találtam a routerről leírást, mindjárt leírom milyen dolgokat véd a tűzfal.
2019. júl. 17. 08:22
 3/5 anonim ***** válasza:

A DDoS ellen pontosan azért nehéz védekezni, mert sok helyről küldött, amúgy legitim kérésekkel bombázza a szervert. Pusztán a csomag vizsgálatával képtelenség eldönteni, hogy az adott kérés valós vagy a támadás része.


Amúgy meg otthon ne futtass szervert.

2019. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A fentieket elolvastam, tisztában vagyok vele hogy nem kellene, de azért nem fogok bérelni egy VPS-t hogy legyen egy ftp meg egy apache szerverem. Azért kérdeztem, hogy van-e DDOS védelem.

itt egy link a router beállításáról: [link]

2019. júl. 17. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha saját belső LAN használatra kell, akkor senki nem akarja majd megtámadni. De ha publikus, szerintem akkor sem. (D)DoS támadás ellen komoly cégek, szervezetek sok pénzért védekeznek, és még így sincs tökéletes védelem.
2019. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!